wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie Klubu Miłośników Książki

Spotkanie Klubu Miłośników Książki

czwartek, 16 kwietnia 2015, 22:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski

We wtorek, 14 kwietnia po raz kolejny spotkali się sympatycy Klubu Miłośników Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim. W sympatycznej atmosferze dyskutowano o komisarzu Montalbano, bohaterze powieści i opowiadań włoskiego pisarza Andrei Camilleriego. Wszystkim podobała się postać błyskotliwego detektywa włoskiej policji. Komisarz Salvo Montalbano rozwiązuje zagadki kryminalne w normalnej na pozór rzeczywistości małego, sycylijskiego miasteczka Vigaty, ale poprzez osobliwości przestępstw, zagadkowość przypadków, dziwaczność ludzkich zachowań, odsłania świat dalece nienormalny, który próbuje naprawić. Montalbano to człowiek skomplikowany. Z jednej strony cechują go słabostki, np. łakomstwo, snobizm, niezdecydowanie, z drugiej zaś – wyjątkowa przenikliwość, konsekwencja i uczciwość, a także wielki szacunek dla sprawiedliwości i współczucie dla ludzi prostych, dotkniętych przez los. Uczestnicy spotkania zachwycili się zamieszczonym w jednym z opowiadań pt. „Pomarańczki komisarza Montalbano” przepisem na tytułowy przysmak.

Następne spotkanie Klubu Miłośników Książki już 12 maja o godz. 18.00, którego tematem będą książki o książkach. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie Klubu Miłośników Książki Reviewed by on . We wtorek, 14 kwietnia po raz kolejny spotkali się sympatycy Klubu Miłośników Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu We wtorek, 14 kwietnia po raz kolejny spotkali się sympatycy Klubu Miłośników Książki, działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top