wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:00

Strona główna » REGION » Liga Żaków rozpoczęła rundę rewanżową. Gryfiarze niepokonanym liderem!
Liga Żaków rozpoczęła rundę rewanżową. Gryfiarze niepokonanym liderem!

Liga Żaków rozpoczęła rundę rewanżową. Gryfiarze niepokonanym liderem!

poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 22:55 Kategoria: REGION, sport

19 kwietnia 2015 roku w Międzyzdrojach rozegrano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej Ligi Żaków rocznik 2006-2007, działającej przy Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej w Szczecinie. Liga prowadzona jest na zasadzie turniejowej. Co tydzień, wszystkie drużyny przybywają do jednego miasta, gdzie rywalizują ze sobą na zasadzie każdy z każdym. W rozgrywkach udział biorą następujące drużyny: Fala Międzyzdroje, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Rega I Trzebiatów, Rega II Trzebiatów i Gryf Kamień Pomorski.

Kamieński zespół zadebiutował w Lidze Żaków w ubiegłym roku. Nasi młodzi piłkarze szybko stali się faworytami tej grupy. Kamieńscy Gryfiarze wygrali wszystkie swoje spotkania w rundzie zasadniczej. Nie dziwni zatem fakt, że kamieńskie żaki po 25 meczach zajmują pierwsze miejsce z kompletem punktów na koncie.

W Międzyzdrojach nasza drużyna wygrała trzy spotkania, jeden mecz z Regą I Trzebiatów zakończył się remisem. Wszystkie mecze odbywały się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, boisko zostało podzielone na dwie części, mecze odbywały się równolegle.

Oto wyniki rozegranych spotkań:

Gryf Kamień Pomorski – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:0

Gryf Kamień Pomorski – Fala Międzyzdroje 4:0

Gryf Kamień Pomorski – Rega II Trzebiatów 5:0

Gryf Kamień Pomorski – Rega I Trzebiatów 4:4

Bramki w Międzyzdrojach zdobyli: Mikołaj Drzewiecki (3), Fabian Bodek (4), Olek Woźniak (1), Mateusz Kamiński (2), Maciej Kułaga (2), Kacper Sikora (3).Trenerem kamieńskiej drużyny jest Dawid Sandzewicz. Prowadzona przez niego grupa liczy około 30 młodych zawodników. Gryfiarze oprócz rywalizacji w Lidze Żaków biorą udział w najróżniejszych turniejach, gdzie odnoszą równie spektakularne zwycięstwa. Warto tu wspomnieć o ostatnim Turnieju w Chojnie, gdzie nasza drużyna zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Na każdy turniej trener dokonuje selekcji i wybiera maksymalnie 14 zawodników.

W roczniku 2006-2007 uczestniczy ok. 30 zawodników. Na każdy turniej może pojechać maksymalnie 14 graczy. Do rywalizacji w Międzyzdrojach trener Dawid Sandzewicz powołał następujących zawodników: Hubert Bodek, Fabian Bodek, Kacper Sikora, Olek Woźniak, Filip Pięta, Mateusz Kamiński, Mikołaj Drzewiecki, Maciej Kułaga, Wiktor Olszak, Rafał Augustyniak Olek Woźniak, Błażej Sawuła, Błażej Przybysz. W bramce kamieńskich Żaków zadebiutował Rafał Augustyniak, doskonale spisując się w roli golkipera.

Wyniki pozostałych spotkań:

Fala Międzyzdroje – Rega II Trzebiatów 6:0

Rega II Trzebiatów – Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:4

Wybrzeże Rewalskie Rewal – Rega I Trzebiatów 6:1

Fala Międzyzdroje – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:1

Rega II Trzebiatów – Rega I Trzebiatów 0:1

Rega I Trzebiatów – Fala Międzyzdroje 2:0

Gratulacje dla całej drużyny, trenera oraz rodziców młodych zawodników. Kolejna konfrontacja w ramach II kolejki rundy rewanżowej Ligi Żaków odbędzie w Trzebiatowie. Powodzenia chłopaki!

 

Tekst: Daniel Klamborowski
Foto: Krzysztof Sikora

Liga Żaków rozpoczęła rundę rewanżową. Gryfiarze niepokonanym liderem! Reviewed by on . 19 kwietnia 2015 roku w Międzyzdrojach rozegrano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej Ligi Żaków rocznik 2006-2007, działającej przy Zachodniopomorskim Związku Pił 19 kwietnia 2015 roku w Międzyzdrojach rozegrano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej Ligi Żaków rocznik 2006-2007, działającej przy Zachodniopomorskim Związku Pił Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top