wtorek, 6 czerwiec 2023, 11:31

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!
Wczesna interwencja dla  osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!

Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!

poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 22:24 Kategoria: edukacja, REGION, zdrowie

Program „FreD goes net” to program profilaktyczny rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest on do młodych osób w wieku 14 – 21 lat, które zostały przyłapane na eksperymentowaniu z narkotykami lub/i alkoholem. Od kliku lat realizacją tego programu w naszym regionie zajmują się trenerzy z Pracowni Motywacja i Działanie.

Celem programu jest przekazanie młodym ludziom informacji na temat tego, czym skutkuje używanie danych substancji pobudzających oraz danie im impulsu do zastanowienia się nad powodami i konsekwencjami ich używania. W trakcie warsztatów podzielonych na 3 sesje młodzi ludzie poznają m.in. aspekty prawne używania danych substancji, rozważają w jaki sposób można uniknąć sytuacji ryzykownych, otrzymują praktyczne rady dotyczące ograniczenia używania lub abstynencji.

Od kilku lat trenerzy programu „FreD goes net” z Pracowni Motywacja i Działanie realizują go na terenie Świnoujścia i Międzyzdrojów. Ostatnio dotarli oni z nim również do Gminy Wolin. Właśnie zakończyła się realizacja programu w Sierosławiu.

Jednocześnie program właśnie rusza w Kamieniu Pomorskim! Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012 – 2020 ujętych w budżecie Województwa Zachodniopomorskiego w 2015 r. dlatego udział w nim jest bezpłatny.

Zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do kontaktu: 504587341 /506591164,
e-mail: motywacjaidzialanie@o2.pl, prv na facebook.com/motywacjaidzialanie

/MID

Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami! Reviewed by on . Program „FreD goes net” to program profilaktyczny rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest on do młodych osób w wieku Program „FreD goes net” to program profilaktyczny rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest on do młodych osób w wieku Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top