czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 224 rocznica Konstytucji 3 Maja
224 rocznica Konstytucji 3 Maja

224 rocznica Konstytucji 3 Maja

niedziela, 03 maja 2015, 21:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

Dziś, 3 maja mija 224 lata od czasu uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej po Stanach Zjednoczonych, Konstytucji. Z tej okazji w kamieńskiej Konkatedrze o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta msza św. z udziałem licznych samorządowców, jak również pocztów sztandarowych oraz wielu mieszkańców miasta.

Potem uczestnicy udali się na osłoneczniony tego dnia plac Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, gdzie wysłuchano rysu historycznego tego doniosłego wydarzenia, jak również przemówienia Starosty powiatu oraz Burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Mówiono o wielkim znaczeniu tego wydarzenia sprzed kilku wieków, podkreślono znaczącą rolę Konstytucji w organizacji i życiu codziennym naszej Ojczyzny.

Potem wyjątkowo liczne delegacje, w tym dzieci i młodzież z miejscowych szkół, złożyły pod pomnikiem orędownika Konstytucji 3 Maja ks. S. Staszica (patrona kamieńskiego ZSP) okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Obserwator

 

224 rocznica Konstytucji 3 Maja Reviewed by on . Dziś, 3 maja mija 224 lata od czasu uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej po Stanach Zjednoczonych, Konstytucji. Z tej okazji w kamieńskiej Konkatedrze o go Dziś, 3 maja mija 224 lata od czasu uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej po Stanach Zjednoczonych, Konstytucji. Z tej okazji w kamieńskiej Konkatedrze o go Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top