niedziela, 26 marzec 2023, 17:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » HAPPY ENDING EXPERT w Międzyzdrojach

HAPPY ENDING EXPERT w Międzyzdrojach

środa, 06 maja 2015, 21:12 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

5 maja 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprosili na spotkanie autorskie pisarkę Magdalenę Witkiewicz. Jest ona absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na urlopie macierzyńskim, podczas którego napisała pierwsze rozdziały „Milaczka”. Wysłała tekst na jeden z portali społecznościowych, gdzie wzbudził zainteresowanie. Magdalena Witkiewicz postanowiła wysłać książkę do wydawnictwa. Nie musiała długo czekać na odpowiedź, gdyż po trzech dniach zaproponowano jej współpracę.

Swoje książki darzy wielkim sentymentem, szczególnie „Zamek z piasku”, o którym mówi, że jest częścią jej samej i jej osobowości. Z kolei erotyczna powieść „Szkoła żon” jest książką, o której w jej domu się nie rozmawia. Autorka chciała w niej pokazać emocje kobiet w różnym wieku. To właśnie ta książka z dorobku Magdaleny Witkiewicz została przetłumaczona na język wietnamski, po prezentacji na Festiwalu Kultury Europejskiej w Hanoi. Magdalena Witkiewicz nie pisze dla splendoru i nagród, lecz dla zwykłego odbiorcy, który znajdzie w jej książkach część siebie i swojego życia. W swoich publikacjach porusza niekiedy trudne tematy, ale zawsze kończą się one happy endem. W związku ze szczęśliwymi zakończeniami swoich powieści, autorka zrobiła sobie wizytówki, na których prócz adresu mailowego znajdował się napis: Happy Ending Expert. Takie wizytówki rozdawała m.in. w Wietnamie, gdzie jedna z nich trafiła do Pani Ambasador. Wtedy też się dowiedziała, że w Wietnamie są 2 rodzaje masaży, z happy endem lub bez… Tą przygodę z uśmiechem opowiada na wszystkich spotkania autorskich jako zabawną anegdotę.

Pisarka opowiedziała o swojej najnowszej książce, która ukaże się w maju tego roku. „Moralność Pani Piontek” to zabawna opowieść o lekarzu ginekologu Augustynie Poniatowskim i jego perypetiach miłosnych. W planach ma napisanie romansu z Wietnamem w tle oraz kolejną książkę dla dzieci. Po spotkaniu można było zakupić książki, zdobyć autograf pisarki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z autorką.

Bibliotekarze

HAPPY ENDING EXPERT w Międzyzdrojach Reviewed by on . 5 maja 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprosili na spotkanie autorskie pisarkę Magdalenę Witkiewicz. Jest on 5 maja 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprosili na spotkanie autorskie pisarkę Magdalenę Witkiewicz. Jest on Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top