piątek, 2 czerwiec 2023, 21:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Skarpetkowe warsztaty plastyczne z Niedoparkami
Skarpetkowe warsztaty plastyczne z Niedoparkami

Skarpetkowe warsztaty plastyczne z Niedoparkami

czwartek, 07 maja 2015, 22:55 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty na podstawie czeskiej książki „Niedoparki” Pavla Šruta, które odbędą się w środę 13 maja 2015 r. w międzyzdrojskiej bibliotece o godzinie 16:00. Jest to jedna z imprez towarzysząca obchodom Tygodnia Bibliotek w międzyzdrojskiej bibliotece. „Niedoparki to domowe stworki żywiące się Twoimi skarpetkami. Zawsze biorą po jednej sztuce, zostawiając Ci drugą, nie do pary – stąd ich nazwa. Na świecie jest ich mniej więcej tyle samo co ludzi. Mieszkają w każdym domu. Twoim także. Twierdzisz, że nie? Chyli chcesz nam wmówić, że nigdy w życiu nie zginęła Ci ani jedna skarpetka?”

Uszyj własnego Niedoparka ze skarpetki i po wystawie w bibliotece zabierz go ze sobą do domu. Podczas warsztatów odbędzie się konkurs na najciekawiej wykonanego stworka. Do wygrania jest maskotka przedstawiająca głównego bohatera Niedoparków, Hihlika. Po „skarpetkowych” szaleństwach wspólnie wykonamy prezenty dla mamy, 26 maja tuż tuż! Organizujemy zajęcia bez ograniczeń wiekowych. Przy bardziej skomplikowanych zadaniach liczymy na pomoc dzieciom ze strony rodziców. Organizatorami zajęć jest międzyzdrojska biblioteka i Wydawnictwo Afera z Wrocławia. Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

Skarpetkowe warsztaty plastyczne z Niedoparkami Reviewed by on . Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty na podstawie czeskiej książki „Niedoparki” Pavla Šruta, które odbędą się w środę 13 maja 2015 r. w międzyzdrojskiej bi Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty na podstawie czeskiej książki „Niedoparki” Pavla Šruta, które odbędą się w środę 13 maja 2015 r. w międzyzdrojskiej bi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top