czwartek, 30 listopad 2023, 08:45

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Tydzień Biblioteki w Kamieniu Pomorskim
Tydzień Biblioteki w Kamieniu Pomorskim

Tydzień Biblioteki w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 07 maja 2015, 21:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Spotkanie autorskie z panią Beatą Kępińską zainaugurowało Tydzień Bibliotek 2015 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim.

W poniedziałek 4 maja gościliśmy pisarkę i poetkę Beatę Kępińską. Autorka powieści „Sielsko i diabelsko”, „Taniec z czarownicą” i „Zaradna” opowiedziała o swojej drodze życiowej i literackiej. Los panią Beatę i jej rodzinę rzucał w różne strony Polski. Przez kilka lat była mieszkanką Kamienia Pomorskiego, gdzie pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Przeżyła także z rodziną afrykańską przygodę w RPA, która stała się impulsem do napisania kolejnej powieści, na którą z niecierpliwością czekają miłośnicy jej twórczości.

W czasie spotkania wysłuchaliśmy historii z życia pisarki , ale także fragmentów prozy i poezji w wykonaniu samej autorki. Wizyta przebiegła w sympatycznej atmosferze, tym bardziej, że uczestniczyli w niej także dawni znajomi pani Beaty z czasów jej pobytu w naszym mieście. Kolejne wydarzenia Tygodnia Bibliotek w Kamieniu Pomorskim to: 8 maja w filii w Jarszewie odbędzie się konkurs wiedzy o Janie Christianie Andersenie skierowany do uczniów szkół podstawowych.

12 maja o godzinie 9:00 w Oddziale dla Dzieci wystawiony zostanie spektakl Teatru Duet z Krakowa pt. „Pomarańczowa Pantera”. 12 maja o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Książki, którego tematem będą Książki o książkach. Zapraszamy również do obejrzenia wystawy „Kamień w starej fotografii” w holu Biblioteki. Przez cały tydzień zaplanowane są odwiedziny w Bibliotece ze szkół i z PSOUU w Kamieniu Pomorskim. Zachęcamy także do zakupu Książki za Złotówkę.

Serdecznie zapraszamy ! PiMBP Kamień Pomorski

Tydzień Biblioteki w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Spotkanie autorskie z panią Beatą Kępińską zainaugurowało Tydzień Bibliotek 2015 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim. W poniedzi Spotkanie autorskie z panią Beatą Kępińską zainaugurowało Tydzień Bibliotek 2015 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim. W poniedzi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top