niedziela, 4 czerwiec 2023, 07:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Pomarańczowa Pantera”, czyli teatr „Duet” w międzyzdrojskiej bibliotece

„Pomarańczowa Pantera”, czyli teatr „Duet” w międzyzdrojskiej bibliotece

środa, 13 maja 2015, 08:10 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

W ramach rozpoczynającego się „Tygodnia Bibliotek”, 11 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów Teatru „Duet” z Krakowa, którzy przedstawili bajkę pt. „Pomarańczowa Pantera”. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie, w którym dzieci poznały Panterę o dziwnym imieniu Małolatol oraz jego przyjaciółkę krowę Honoratę. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają wiejskie zwierzęta, takie jak świnki, krówki czy kury.

Bohaterowie starali się w zabawny i dynamiczny sposób przybliżyć dzieciom czym jest kreatywne i abstrakcyjne myślenie. Uczyli używania swojej wyobraźni, która jest bardzo ważna w życiu i można wykorzystać ją w różnych sytuacjach, np. wyobrazić sobie, że czarujemy czy chodzimy po linie. Artyści chcieli również przekazać dzieciom, że w życiu należy być wytrwałym i dążyć do spełniania swoich celów i marzeń. Po spektaklu uczniowie podziękowali aktorom gromki brawami i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Spektakl został sfinansowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne z Niedoparkami, które odbędą się 13 maja (środa) o 16.00. Będzie można wykonać ze skarpetek swojego Niedoparka. Twórca najciekawiej wykonanego Niedoparka wygra maskotkę Hihlika. Podczas zajęć dzieci będą również tworzyły prezenty na Dzień Mamy, który zbliża się wielkimi krokami.

Bibliotekarze

„Pomarańczowa Pantera”, czyli teatr „Duet” w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . W ramach rozpoczynającego się „Tygodnia Bibliotek”, 11 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów Teatru „Duet” z Krakowa, którzy prze W ramach rozpoczynającego się „Tygodnia Bibliotek”, 11 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów Teatru „Duet” z Krakowa, którzy prze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top