sobota, 2 grudzień 2023, 05:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Skarpetkowe warsztaty z Niedoparkami

Skarpetkowe warsztaty z Niedoparkami

piątek, 15 maja 2015, 08:06 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

13 maja 2015 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców.

Podczas zajęć najmłodsi mieli za zadanie stworzyć Niedoparka, czyli stworka zrobionego ze skarpetek, guzików, kolorowych włóczek i wstążek. Przy bardziej skomplikowanych czynnościach, takich jak szycie, pomagali dorośli.

„Niedoparki” to bohaterowie czeskiej książki Pavla Šruta. Są to domowe stworki żywiące się skarpetkami. Zawsze biorą po jednej sztuce, zostawiając Ci drugą, nie do pary – stąd ich nazwa. Na świecie jest ich mniej więcej tyle samo co ludzi. Mieszkają w każdym domu. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać, kim jest Hihlik – główny bohater książki. Bajkę o przygodach Niedoparków można wypożyczyć w naszej bibliotece. Dzieci podczas tworzenia skarpetkowych maskotek wykazały się dużym talentem oraz kreatywnością. Niektórzy nauczyli się fastrygować i przyszywać guziki.

Podczas warsztatów odbył się konkurs na najciekawiej wykonanego Niedoparka. Dzieci i dorośli wybierali, który stworek podobał się im najbardziej. Najwięcej głosów zdobył Niedoparek Julki Zwierzchowskiej, która wygrała oryginalnego Hihlika.

W drugiej części spotkania najmłodsi wykonywali osłonki na doniczki lub pojemniki na biżuterię, czyli prezenty na Dzień Mamy, które wręczą swoim mamom w dniu ich święta.

Organizatorami warsztatów była międzyzdrojska biblioteka i Wydawnictwo Afera z Wrocławia. Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze

Skarpetkowe warsztaty z Niedoparkami Reviewed by on . 13 maja 2015 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Podczas zajęć najmłodsi 13 maja 2015 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Podczas zajęć najmłodsi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top