sobota, 2 grudzień 2023, 05:45

Strona główna » WYDARZENIA » historia » Noc Muzeów 2015 w Kamieniu Pomorskim
Noc Muzeów 2015 w Kamieniu Pomorskim

Noc Muzeów 2015 w Kamieniu Pomorskim

sobota, 16 maja 2015, 08:05 Kategoria: historia

W nadchodzący weekend, z 16 na 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na tegoroczną Europejską Noc Muzeów, która odbędzie się w naszym mieście już po raz piąty. Nasze placówki będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00 – 24.00, a wstęp do nich będzie bezpłatny.

Muzeum Kamieni zaprasza na prezentowaną w baszcie wystawę minerałów i skamieniałości. Niewątpliwą atrakcję stanowią, znajdujące się na ekspozycji, szkielety dinozaurów, średniowieczne zbroje czy eksponaty pochodzące z kosmosu. Będzie też niepowtarzalna okazja by z tarasu baszty zobaczyć wyjątkowy widok na Kamień Pomorski nocą.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zaprasza natomiast do Pałacu Biskupiego na prezentowane obecnie wystawy czasowe – „Wybory i referenda w PRL w latach 1946-1989”, a także otwartą 8 maja wystawę „Zakończenie II wojny światowej na Ziemi Kamieńskiej. Cmentarz jeńców wojennych w Sosnowicach 1941-2014” oraz stałą ekspozycję poświęconą historii naszego miasta zatytułowaną „Cammin in Pommern – Kamień Pomorski. Miasto w XX wieku”.

Jubileuszowy charakter tegorocznej edycji kamieńskiej Nocy Muzeów spowodował, iż w tym roku wyjdziemy poza nasze muzea. Wierzymy, że pogoda nam dopisze. Nim jednak tego dokonamy zapraszamy na 20.00 do MHZK na prelekcję, poświęconą włodarzom naszego miasta sprzed lat, zatytułowaną „Kim byli? Dokąd zmierzali? Burmistrzowie Kamienia Pomorskiego z lat 1945-1950”.

Po prelekcji, o 21.00 zbierzemy się pod Pałacem Biskupim skąd wyruszymy do wirydarza naszej katedry, gdzie w niecodziennej wieczornej scenerii poznamy dzieje tego wyjątkowego miejsca.

Godzinę później, o 22.00, spod miejsca naszej zbiórki, którym będzie Pałac Biskupi udamy się na spacer szlakiem murów obronnych naszego miasta, który zakończymy w Muzeum Kamieni na baszcie, skąd zobaczymy nocną panoramę Kamienia Pomorskiego.

Mając w oczach ten widok wrócimy do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej by około godziny 23.30 spojrzeć na siedemdziesiąt lat współczesnej historii naszego miasta przez pryzmat fotografii ze zbiorów MHZK.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni

Noc Muzeów 2015 w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . W nadchodzący weekend, z 16 na 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na tegoroczną Europejską Noc M W nadchodzący weekend, z 16 na 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na tegoroczną Europejską Noc M Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top