sobota, 3 grudzień 2022, 10:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » Najlepsi szachiści naszego województwa zagrali w Świerznie – Złoty Byczek 2015
Najlepsi szachiści naszego województwa zagrali w Świerznie – Złoty Byczek 2015

Najlepsi szachiści naszego województwa zagrali w Świerznie – Złoty Byczek 2015

środa, 20 maja 2015, 08:10 Kategoria: Gmina Świerzno, sport

Na majowym turnieju szachowym o puchar wójta gminy Świerzno spotkali się najlepsi szachiści województwa zachodniopomorskiego.

Tym razem o popularnego „Złotego Byczka” walczyło 46. zawodników. Byli gracze ze Szczecina, Koszalina, Kamienia Pomorskiego, Gryfic, Kołobrzegu, a nawet z odległego Choszczna. Turniej został rozegrany w systemie błyskawicznym. Każdy zawodnik rozegrał 20 partii. Ze względu na duże tempo gry sytuacja w czołówce zmieniała się dość często. Jednak w końcowej części turnieju, w walce o nagrodę główną liczyło się praktycznie dwóch zawodników: Adam Czuchnicki ze Szczecina oraz Oskar Rosłon z Choszczna. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy tymi zawodnikami padł remis
i walka o końcowe zwycięstwo trwała praktycznie do samego końca. Ostatecznie turniej wygrał Adam Czuchnicki – 17,5 punktu (z 20), a Oskar Rosłon miał zaledwie o pół punktu mniej.

Rewelacją turnieju był Mieczysław Iwancewicz z Kamienia Pomorskiego, który w bezpośrednich pojedynkach pokonał zwycięzcę turnieju oraz wielu graczy z czołówki. Spośród graczy z gminy Świerzno najlepiej wypadli Klaudiusz Zaborowski, Wojciech Studziński i Krystian Zawadzki. Dla wielu szachistów ze Świerzna był to pierwszy sprawdzian umiejętności na dużej imprezie o zasięgu wojewódzkim. Trudy turnieju znosili jednak bardzo dzielnie, choć zawody trwały ponad sześć godzin.

Pamiątkowe, ufundowane przez wójta, puchary i statuetki otrzymało aż 13. szachistów. Wielu graczy otrzymało też dodatkowe nagrody promujące gminę Świerzno.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników szereg niespodzianek, odbył się dodatkowy turniej sprawnościowy, a wszystkim uczestnikom zapewniono bezpłatne posiłki.

źródło: Gimnazjum w Świerznie

Najlepsi szachiści naszego województwa zagrali w Świerznie – Złoty Byczek 2015 Reviewed by on . Na majowym turnieju szachowym o puchar wójta gminy Świerzno spotkali się najlepsi szachiści województwa zachodniopomorskiego. Tym razem o popularnego „Złotego B Na majowym turnieju szachowym o puchar wójta gminy Świerzno spotkali się najlepsi szachiści województwa zachodniopomorskiego. Tym razem o popularnego „Złotego B Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top