sobota, 23 wrzesień 2023, 03:35

Strona główna » REGION » Młodzi Gryfiarze zajęli II miejsce na Mini-Mundialu 2015

Młodzi Gryfiarze zajęli II miejsce na Mini-Mundialu 2015

piątek, 29 maja 2015, 21:45 Kategoria: REGION

24 maja 2015 roku na orliku w Budzistowie odbył się turniej „Mini Mundial Budzistowo 2015″ dla roczników 2007 i młodsi. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie oraz Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg.

Kamień Pomorski reprezentowały żaki z klubu Gryf Kamień Pomorski, prowadzeni przez trenera Dawida Sandzewicza.

W Mini Mundiali udział zagrały następujące drużyny:

  1. Katar (Gryf Kamień Pomorski)
  2. Belgia (Wybrzeże Rewalskie Rewal)
  3. Portugalia (Drawa Drawsko Pomorskie)

4.Argentyna (Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg)

5.Polska (Fala Międzyzdroje)

  1. Brazylia (Stargard Szczeciński)
  2. Holandia (Mewa Resko)
  3. Hiszpania (Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg)

Nasi mali piłkarze po losowaniu trafili do grupy A okrzykniętej „grupą śmierci“. Spotkały się w niej najsilniejsze drużyny z całego turnieju: Belgia (Rewal), Portugalia (Drawsko Pom.), Hiszpania (Kołobrzeg) oraz nasza drużyna grająca jako Katar.

W pierwszym meczu grupowym przegraliśmy z gospodarzami turnieju 1:3. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Olek Woźniak.

W drugim spotkaniu Katarczycy (Gryfiarze) zremisowali z Portugalią 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił ponownie Olek Woźniak.

Ostatni mecz decydował o wyjściu z grupy do fazy półfinałowej. Nasz zespół potrzebował wygrać minimum czterema bramkami. Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali Belgię 5:0. Bramki zdobyli: Błażej Sawuła (2), Olek Woźniak (2) i Adrian Konopski.

W półfinale Gryfiarze zagrali z liderem grupy B z Holandią – zespołem niepokonanym w fazie grupowej. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0. Bramki zdobyli: Olek Woźniak i Błażej Sawuła. Pozostało nam poczekać na mecz finałowy, w którym ponownie spotkaliśmy się z Hiszpanią – gospodarzami turnieju.

Nasi mali piłkarze dali z siebie wszystko by dotrzeć do samego finału. Zmęczeni i zaskoczeni pomyślnym przebiegiem całego turnieju nie mieli już siły by powalczyć o pierwsze miejsce. W finale przegraliśmy 5:0 i ostatecznie zajęliśmy II miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem Mini Mundialu w Budzistowie został nasz zawodnik – Olek Woźniak! Całej drużynie, trenerowi Dawidowi Sandzewiczowi oraz rodzicom naszych małych piłkarzy gratulujemy udanego występu! Brawo Olek!

 

Daniel Klamborowski

MOSiR Kamień Pomorski
www.mosir-kamien.pl

Młodzi Gryfiarze zajęli II miejsce na Mini-Mundialu 2015 Reviewed by on . 24 maja 2015 roku na orliku w Budzistowie odbył się turniej „Mini Mundial Budzistowo 2015″ dla roczników 2007 i młodsi. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrode 24 maja 2015 roku na orliku w Budzistowie odbył się turniej „Mini Mundial Budzistowo 2015″ dla roczników 2007 i młodsi. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrode Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top