piątek, 2 grudzień 2022, 11:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Po wygraniu „Iskry” z „Masovią” przyszedł historyczny awans naszej drużyny
Po wygraniu „Iskry” z „Masovią” przyszedł historyczny awans naszej drużyny

Po wygraniu „Iskry” z „Masovią” przyszedł historyczny awans naszej drużyny

poniedziałek, 01 czerwca 2015, 22:51 Kategoria: Gmina Golczewo, sport

Wczorajsze spotkanie pomiędzy golczewską „Iskrą” z „Masovią” Maszewo było bardzo ważnym meczem dla obu ekip, bowiem przed tym spotkaniem będąca druga „Iskra” miała tylko cztery punkty straty nad drużyną maszewską. W przypadku wygranej golczewiaków, awans do piątej ligi byłby zapewniony.

Po dobrym, pełnym dramatyzmu szczególnie w drugiej połowie spotkania, zespół z Golczewa ostatecznie zwyciężył 2:1 (0:0), choć nie było łatwo i wywalczył swój historyczny awans do V ligi.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando „Iskry”, a golkiper naszego zespołu, Paweł Kulda, nie był zbytnio angażowany przez napastników „Masovii”. Mimo kilku ciekawie zapowiadających się akcji ze strony gospodarzy, wynik po pierwszej połowie był bezbramkowy.

W drugiej połowie, nieco śmielej zaatakowali goście i to im się sowicie opłaciło. Kiedy wydawało się, że „Iskra” niebawem obejmie prowadzenie, to jednak „Masovia” strzeliła gola dającego jej prowadzenie.

W 54 minucie w naszym polu karnym niefortunnie i bardzo pechowo interweniował Paweł Kulda, faulując zawodnika gości. Za to otrzymał czerwoną kartkę i goście egzekwowali skutecznie egzekwowany rzut karny.

Na widowni nastąpiła wielka konsternacja bardzo licznych kibiców, w tym wielu z pobliskiego Kamienia Pomorskiego, nie miała granic. Zaczęła się nerwówka, bowiem wynik uciekał, a czas nieubłaganie mijał. Jednak nasi piłkarze skonsolidowali szyki i ambitnie zaczęli atakować bramkę gości, mimo grania w osłabieniu.

I tak na dobrą sprawę, na boisku tej różnicy nie było wcale widać. „Iskra” przeprowadzała groźne akcje, goście odpowiadali tym samym i na boisku było bardzo ciekawie.

W 74 minucie nieoczekiwanym, znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Łukasz Trociuk, i zrobiło się 1:1. Bramkarz „Masovii” przy tym strzale nie miał nic do powiedzenia.

Nasi piłkarze zaatakowali z jeszcze większą siłą, jeszcze śmielej, węsząc szansę w zdobyciu kolejnej bramki, dającej im zwycięstwo i tym samym historyczny awans „Iskry” do V ligi.

Kilka ciekawych akcji jednak zakończyło się niepowodzeniem, ale jedna z ostatnich, którą w 90 minucie zainicjował grając trener „Iskry”, Szymon Smerdel, dała ostatecznie bramkę dla naszego zespołu. Ten świetnie przebiegł dłuższy dystans, kiwając po drodze dwóch przeciwników i podał do nieobstawionego Łukasza Trociuka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce gości.

Arbiter główny przedłużył spotkanie aż o pięć minut, z racji kilkuminutowego zamieszania po faulu P. Kuldy w 54 minucie, potem egzekwowanym rzucie karnym i nieoczekiwanym wbiegnięciu na murawę jakiegoś nieodpowiedzialnego kibica.

W końcówce goście mieli swoją szansę na doprowadzenie do remisu, także „Iskra” miała okazje na podwyższenie prowadzenia, ale bez powodzenia.

Końcowy gwizdek sędziego i wielka euforia na murawie i na trybunach. Radości nie było końca, a kibice skandowali głośno: „dziękujemy”. Wygrana oznacza, że „Iskra” powiększyła przewagę nad trzecią „Masovią” do siedmiu punktów, a do końca rozgrywek pozostały już trzy kolejki. W tym czasie w jednej z kolejek pauzuje „Masovia”, która miała zagrać z wycofaną z rozgrywek „Victorią 95” Przecław.

A więc w Golczewie mamy od przyszłego sezonu piątą ligę i wielkie gratulacje należą się przede wszystkim piłkarzom, trenerom (trener – Szymon Smerdel, drugi trener – Stanisław Kowalski) oraz działaczom (za zaangażowanie na rzecz klubu) za ten naprawdę historyczny wyczyn.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie „Iskra” już walczyła ale bezskutecznie o awans, który był naprawdę bliski. Wysmyknął się jej dosłownie w ostatniej chwili. Teraz nasi piłkarze dopięli swego i do wyższej ligi wejdą z co najmniej drugiego miejsca, bowiem lideruje z jednym punktem więcej „Intermarche – Rega” Trzebiatów.

Jeszcze raz gorące brawa i powodzenia w piątej lidze.

„Iskra”: Kulda Paweł – Kowalski Kamil (II), Petera Łukasz, Kańczucki Marcin, Sobański Rafał – Marchewka Krzysztof (78’ Biernacki Roman), Smerdel Szymon (90’ + 3 Szymanek Krzysztof), Roszak Dawid, Piotrowski Rafał (80’ Trepkowski Bartosz) – Trociuk Łukasz, Kostur Mariusz (60’ Kowalski Kamil (I) – bramkarz).

Obserwator

Po wygraniu „Iskry” z „Masovią” przyszedł historyczny awans naszej drużyny Reviewed by on . Wczorajsze spotkanie pomiędzy golczewską „Iskrą” z „Masovią” Maszewo było bardzo ważnym meczem dla obu ekip, bowiem przed tym spotkaniem będąca druga „Iskra” mi Wczorajsze spotkanie pomiędzy golczewską „Iskrą” z „Masovią” Maszewo było bardzo ważnym meczem dla obu ekip, bowiem przed tym spotkaniem będąca druga „Iskra” mi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top