piątek, 2 grudzień 2022, 10:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

czwartek, 04 czerwca 2015, 22:03 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Zatrzymuje się ona kolejno przy czterech ołtarzach, gdzie odczytywane są fragmenty Ewangelii, które związane są tematycznie z Eucharystią. W tym szczególnym dniu także w Kamieniu Pomorskim ulicami miasta przeszła procesja, w której uczestniczyło bardzo wielu wiernych, i to nie tylko tych miejscowych ale także turystów i wczasowiczów. Natomiast dla tych wiernych, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w  procesji Bożego Ciała przygotowaliśmy galerię zdjęć, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Reviewed by on . Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach p Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach p Rating: 0

Komentarze (1)

  • Gość

    Piękna uroczystość, tylko organista mógłby się bardziej przygotować – kpina, Lupie nigdy się takie akcje nie zdarzyły!!!

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top