środa, 22 marzec 2023, 00:00

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Spotkanie z Izabelą Trojanowską
Spotkanie z Izabelą Trojanowską

Spotkanie z Izabelą Trojanowską

czwartek, 11 czerwca 2015, 08:15 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie z Izabelą Trojanowską. Jaka była historia Izabeli Trojanowskiej z Papieżem Polakiem, jakie role filmowe są jej ulubionymi, jak wyglądały kulisy pracy w Budce Suflera? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania z Izabelą Trojanowską, które odbędzie się 18 czerwca (czwartek) o godz. 18:00

Izabela Trojanowska – kojarzona przede wszystkim ze sceną muzyczną i ekranem telewizora. Wykonawczyni wielu przebojów, nagrywanych w stylu pop (czasami pop-rock), odtwórczyni roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”.

Pochodzi z Olsztyna, ale – co ciekawe – pierwszą nagrodę wokalną wyśpiewała w… Chorzowie, na Festiwalu Pieśni Sakralnej „Sacrosong”. Występowała również w Opolu, Zielonej Górze i Sopocie. Koncertowała i nagrywała studyjne płyty z Budką Suflera, Tadeuszem Nalepą oraz zespołem Mafia. Wydała: sześć płyt długogrających, pięć kompilacji i dwanaście singli, z czego już pierwszy z nich otrzymał status Złotej Płyty. Z trzech minialbumów, aż dwa oznaczono tym mianem.

Studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Dlatego świetnie czuje się zarówno na scenie, jak i przed kamerą. Od roku 1997 nieprzerwanie występuje w jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali – „Klan” – który jest najdłuższym pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków serialem produkcji polskiej. Gra w nim matkę Daniela Rossa, jednocześnie siostrę Pawła Lubicza. Zagrała także m.in. w filmach: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Blisko, coraz bliżej”, „Punkty za pochodzenie” oraz „Historia polskiego rocka”. Mówi o sobie: „nigdy nie chciałabym, żeby ktoś powiedział, że jestem najlepszą piosenkarką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród piosenkarek.”

Moderatorem spotkania będzie autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Dariusz Rekosz. Po spotkaniu będzie można kupić płytę Pani Izabeli „Życia zawsze mało” z autografem. Podczas wieczoru autorskiego czeka nas wiele niespodzianek muzycznych. Serdecznie zapraszamy.

Bibliotekarze

Spotkanie z Izabelą Trojanowską Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie z Izabelą Trojanowską. Jaka była historia Izabeli Trojanowskiej z Papieżem Polakiem, jakie r Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie z Izabelą Trojanowską. Jaka była historia Izabeli Trojanowskiej z Papieżem Polakiem, jakie r Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top