piątek, 9 czerwiec 2023, 00:55

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Spotkanie z Izabelą Trojanowską

Spotkanie z Izabelą Trojanowską

piątek, 19 czerwca 2015, 22:53 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

18 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z piosenkarką i aktorką Izabelą Trojanowską. Biblioteka, dosłownie, „pękała w szwach”. Nasz gość jest znany z takich przebojów muzycznych jak „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw”. Moderatorem spotkania był Dariusz Rekosz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Izabela Trojanowska z pochodzenia jest olsztynianką, jednak swoją pierwszą nagrodę wokalną zdobyła w Chorzowie na Śląsku na Festiwalu Pieśni Sakralnej „Sacrosong”. Na tym właśnie festiwalu nagrodę im. Maksymiliana Kolbego wręczył jej kardynał Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II.

Artystka przyznała, że pochodzi z głęboko katolickiej rodziny i wierzy, że wszystko co dzieje się w jej życiu nie jest przypadkiem. Podczas spotkania żartowała, że w wieku 10 lat chciała zostać zakonnicą. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Nauczyła się tam przełamywać tremę, dobrze czuć przed publicznością oraz pracować nad doskonaleniem swojej pamięci. Jedną z pierwszych ról Trojanowskiej było wcielenie się w wampirzycę Carmillę w spektaklu telewizyjnym o tym samym tytule. Później przyszły role w „Karierze Nikodema Dyzmy” czy „07 zgłoś się”. Od 18 lat możemy Ją oglądać w polskiej telenoweli „Klan”, gdzie wciela się postać Moniki Ross-Nawrot.

W swojej karierze wokalnej współpracowała m.in. z Budką Suflera, Tadeuszem Nalepą, Janem Borysewiczem, Mafią oraz zespołem Stalowy Bagaż, z którym wystąpiła na festiwalu w Opolu w 1981 roku śpiewając „Pieśń o cegle”. Jej pierwszy album pt. „Iza” rozszedł się w 300 tys. egzemplarzy. Piosenki dla Trojanowskiej pisali Jan Borysewicz, Romuald Lipko, Kapitan Nemo, Andrzej Mogielnicki, nic dziwnego, że od razy stawały się przebojami. Podczas spotkania w międzyzdrojskiej bibliotece Izabela Trojanowska zdradziła, że jej największym marzeniem jest zagrać w polskim musicalu. Na zakończenie spotkania Izabela Trojanowska przygotowała niespodziankę muzyczną dla tak licznie przybyłych gości. Zaśpiewała dwa utwory „Wszystko czego dziś chcę” oraz „Nie od razu”. Za ten mini recital nasz gość został nagrodzony gromkimi brawami oraz kwiatami od wielu fanów.

Podczas wieczoru zostały złożone podziękowania Pani Janinie Bagrowskiej, międzyzdrojskiej artystce, której hafty można podziwiać w bibliotece. Jeden z nich Pani Janina wręczyła Izabeli Trojanowskiej. Po spotkaniu można było zakupić najnowszy album piosenkarki pt. „Życia zawsze mało”, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z Izabelą Trojanowską Reviewed by on . 18 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z piosenkarką i aktorką Izabelą Trojanowską. Biblioteka, dosłownie, 18 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z piosenkarką i aktorką Izabelą Trojanowską. Biblioteka, dosłownie, Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top