piątek, 2 grudzień 2022, 10:23

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 25 – lecie posługi kapłańskiej ks. Dariusza Żarkowskiego
25 – lecie posługi kapłańskiej ks. Dariusza Żarkowskiego

25 – lecie posługi kapłańskiej ks. Dariusza Żarkowskiego

niedziela, 21 czerwca 2015, 21:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

Czcigodny Księże Proboszczu – Dostojny Jubilacie

Dziś pragniemy wraz z Tobą powrócić do dnia Twoich święceń, aby jako wspólnota Kościoła, modlitwą podziękować za 25 lat kapłaństwa, czyli Twojej służby Bogu i ludziom, podziękować też za 15 lat Twojej pracy w naszej Wspólnocie parafialnej.

Ks. Proboszczu na mocy sakramentu kapłaństwa działasz (in persona Christi- w osobie Chrystusa- i w imieniu całego Kościoła, zwłaszcza w czasie Eucharystii. Dziś, zgromadzeni wokół ołtarza Pańskiego, uwielbiamy Boga w Trójcy Świętej za Jego obecność wśród nas dzięki Twojej kapłańskiej posłudze. Już od 25 lat kapłaństwo jest Twoją drogą życiową – wybraną i realizowaną – świadomie, odpowiedzialnie i ofiarnie rodzące się w miłości Boga. To On Ci je powierzył, a więc jest darem; ono zaś przyjęte w sposób jedyny i niepowtarzalny staje się Twoją odpowiedzią na Boże wezwanie: „ (…) abyście szli i owoc przynosili (…) ”  … POWOŁANIE – to głos Boga w sercu człowieka, który wyznacza najlepszą i najprostszą drogę do spotkania Stwórcy ze stworzeniem. Ten Głos, który powołał Ciebie do kapłaństwa przyjąłeś z odwagą i ufnością, gotowy do pracy dla Królestwa Bożego, aby „zapalać, podtrzymywać i rozprzestrzeniać ogień chrześcijańskiej miłości wśród wierzących”, aż do końca… pośród radości oraz trudu i wyrzeczenia.

Drogi Księże, każdego dnia przez posługę słowa, sakramentów i miłości, pielęgnujesz swoją wiarę tak, aby jej owoce przekazywać tym, do których zostałeś posłany. Owoce Twojego życia, wiary i powołania, są dla nas autentycznym znakiem Bożej obecności pośród nas – za wszystkie, dziękujemy!

Dostojny  Jubilacie … życzymy Ci, aby Bóg Ojciec przez kolejne lata wspierał swoją łaską Ciebie i Twoją rodzinę, oraz wszystkie dzieła, które podejmujesz w Kościele; aby Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan napełniał Twoją duszę światłem, pokojem i dobrocią; aby Duch Święty Cię oświecał, kierował, prowadził, wspierał i uświęcał; i aby Maryja-Matka kapłanów  nieustannie modliła się razem z nami o to, byś jak najdłużej i jak najpiękniej służył Bogu, Kościołowi i ludziom.

Szczęść Boże!

25 – lecie posługi kapłańskiej ks. Dariusza Żarkowskiego Reviewed by on . Czcigodny Księże Proboszczu – Dostojny Jubilacie Dziś pragniemy wraz z Tobą powrócić do dnia Twoich święceń, aby jako wspólnota Kościoła, modlitwą podziękować z Czcigodny Księże Proboszczu – Dostojny Jubilacie Dziś pragniemy wraz z Tobą powrócić do dnia Twoich święceń, aby jako wspólnota Kościoła, modlitwą podziękować z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top