piątek, 2 grudzień 2022, 10:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 25. lecie święceń kapłańskich ks. kanonika Dariusza Żarkowskiego…
25. lecie święceń kapłańskich ks. kanonika Dariusza Żarkowskiego…

25. lecie święceń kapłańskich ks. kanonika Dariusza Żarkowskiego…

wtorek, 23 czerwca 2015, 08:14 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

24 czerwca mija 25. Rocznica święceń kapłańskich ks. kanonika, Dariusza Żarkowskiego, który od wielu lat jest proboszczem parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

Z tej okazji właśnie dzisiaj, w miejscowej Katedrze, odbyła się wyjątkowo uroczysta msza św. celebrowana przez samego dostojnego Jubilata, w której udział wzięli m.in. Arcybiskup Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej Jego Ekscelencja ks. Andrzej Dzięga, jak również liczni przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, rodzina ks. D. Żarkowskiego, poczty sztandarowe oraz liczni wierni.

Srebrny Jubileusz jest wyjątkową okazją dla dostojnego Jubilata, który podkreślił, że posługa Boża była i jest dla niego celem wyjątkowym, celem nadrzędnym. Parafia, którą kieruje od blisko 15. lat jest dość liczna i zapatrywań oraz potrzeb w niej jest sporo. Jednak ks. D. Żarkowski, jak zwykle pogodny i zawsze nastawiony optymistycznie, jak dotąd bardzo wiele zrobił dla kamieńskiej wspólnoty. I nie ukrywa, że przed nim wiele wezwań, jeszcze wiele do zrobienia i wiele zadań do wykonania.

Walka z przeciwnościami go nie lęka, bo potrafi stawić czoło największym wyzwaniom. Dosłownie każda przeciwstawność, każdy problem, wzmacnia go i duchowo i fizycznie. To naprawdę wyjątkowy Człowiek, nastawiony do każdego bliźniego jak najbardziej pozytywnie.

Życzymy dostojnemu Jubilatowi zdrowia, jak też kierowania jeszcze przez wiele lat kamieńską parafią, a nadto, życzliwości, której mu nigdy nie brakowało i naprawdę wszelkiego dobra.

Obserwator

25. lecie święceń kapłańskich ks. kanonika Dariusza Żarkowskiego… Reviewed by on . 24 czerwca mija 25. Rocznica święceń kapłańskich ks. kanonika, Dariusza Żarkowskiego, który od wielu lat jest proboszczem parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomo 24 czerwca mija 25. Rocznica święceń kapłańskich ks. kanonika, Dariusza Żarkowskiego, który od wielu lat jest proboszczem parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top