„Swojskie Granie i Śpiewanie’ to nazwa Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Leśnej /dolnośląskie/, w sobotę 20 czerwca już piąty raz spotkały się zespoły aby rywalizować o miano najlepszego.Było 14 zespołów z woj.dolnośląskiego,lubuskiego,zachodniopomorskiego.Uczestnikiem tego festiwalu był nasz zespół „Stawnianki”, byliśmy tam po raz drugi i powtórnie zdobyliśmy Grand Prix .Ależ to jest niesamowite uczucie,radość ogromna , satysfakcja ,że tak wysoko oceniono nasz występ.Wszyscy przyczyniliśmy się do sukcesu, ale najwięcej podziękowań dla naszego instruktora muzycznego Piotra Piętki i dla naszej zespołowej poetki Kazi Woźniak,bo znowu stworzyła dla nas piosenki,które zachwyciły publiczność i jurorów.Wygrana pokryła nam częściowo koszty wyjazdu,a na resztę zrobiliśmy zrzutkę, mam nadzieję,że w końcu przyjdą tłuste lata dla muzyki ludowej. Pozdrowienia dla miłośników folkloru,wkrótce spotkamy się na festiwalu w Kamieniu Pomorskim.
Kierownik zespołu
ludowy
Kapela „Dyszel” Gratuluje i życzy dalszych sukcesów, z nadzieją na wspólny wystep.
Pozdrawiamy.