środa, 6 grudzień 2023, 19:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » MOSiR zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową i ognisko!
MOSiR zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową i ognisko!

MOSiR zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową i ognisko!

czwartek, 02 lipca 2015, 21:17 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza w niedzielę, 5 lipca 2015r. o godz. 16.00 na rodzinną wycieczkę rowerową wokół Wyspy Chrząszczewskiej, połączonej ze zwiedzaniem, ogniskiem i tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Przygotowaliśmy trzy trasy rowerowe dopasowane do wieku i możliwości każdego rowerzysty. Niedzielna wycieczka będzie doskonałą okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc na Wyspie Chrząszczewskiej i poznania jej tajemnic. W czasie naszej wyprawy zobaczymy wzgórze Wyżawa – najwyższy punkt na wyspie gdzie nieopodal znajdowały się megalityczne grobowce i kurhany ziemne. Odwiedzimy dawne wyrobisko kredy – miejsce ukrycia wyrzutni rakiet V-2, a także przejedziemy obok niedużego lasku, naszpikowanego bunkrami i podziemnymi korytarzami – „pamiątka“ po II wojnie światowej. Odwiedzimy budynek dawnej szkoły podstawowej w Chrząszczewie i poznamy jego pechową tajemnicę.

Na zakończenie naszej wycieczki zatrzymamy się na boisku w Chrząszczewie, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Zapraszamy na rodziny wyjazd na Wyspę Chrząszczewską. Zbiórka w niedzielę, 5 lipca 2015 o godz. 16.00 przy hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim. Powrót do Kamienia Pomorskiego około godz. 19.00. Zapraszamy!

 

Daniel Klamborowski

MOSiR Kamień Pomorski

MOSiR zaprasza na rodzinną wycieczkę rowerową i ognisko! Reviewed by on . Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza w niedzielę, 5 lipca 2015r. o godz. 16.00 na rodzinną wycieczkę rowerową wokół Wyspy Chrząszcze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza w niedzielę, 5 lipca 2015r. o godz. 16.00 na rodzinną wycieczkę rowerową wokół Wyspy Chrząszcze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top