środa, 6 grudzień 2023, 19:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Zapowiedź trzeciej edycji Pucharu Polski klasy 505
Zapowiedź trzeciej edycji Pucharu Polski klasy 505

Zapowiedź trzeciej edycji Pucharu Polski klasy 505

sobota, 11 lipca 2015, 13:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Już za kilka dni klasa 505 wraca na regatowe trasy. Po regatach rozpoczynających sezon w Gdyni i nieprzewidywalnym Jeziorze Błędno w Zbąszyniu czas na Pomorze Zachodnie. Tym razem polska flota „pięćset-piątek” na trzy dni opanuje Zalew Kamieński i gościnną Marinę Kamień Pomorski aby rozegrać trzeci etap Pucharu Polski w ramach regat oo Puchar Mariny Kamień Pomorski.

17-19 lipca to termin, w którym turyści oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego zyskają dodatkową atrakcję. W Marinie zjawi się niemal kompletna polska flota klasy 505, a na wodach Zalewu Kamieńskiego będzie można podziwiać te niesamowite jachty w pełnej okazałości. Szybkie żeglowanie w pełnym ślizgu jest niemal pewne, ponieważ akwen ten nie zawodzi w kwestii silnego i stabilnego wiatru.

Zawodnicy klasy 505 mieli już okazję poznać wody Zalewu Kamieńskiego. Już trzykrotnie odbywały się tutaj Mistrzostwa Polski tej klasy – w 2008, 2012 i 2013 roku. Za każdym razem wiatru nie zabrakło, a regaty odciskały się w pamięci uczestników w samych pozytywnych barwach. Tym razem nie może być inaczej. Organizatorzy regat, czyli Polskie Stowarzyszenie Klasy 505, Marina Kamień Pomorski oraz Jacht Klub Kamień Pomorski dbają aby zarówno na wodzie, jak i na lądzie każda załoga czuła się jak u siebie.

W tym roku do floty 505-tek na dwa dni (18-19 lipiec) dołączą zawodnicy klasy Finn, którzy również chcą skorzystać z gościnnej atmosfery Kamienia Pomorskiego i niesamowitych warunków Zalewu Kamieńskiego. Wygląda na to, że miejsce to na stałe zawita do kalendarza regatowego nie tylko klasy 505.

Przez trzy dni regat planowane jest przeprowadzenie 9 wyścigów dla klasy 505 i 7 dla klasy Finn. Aby zawodnicy mogli szybko odzyskać siły po wysiłku na wodzie, każdego dnia regat będzie czekał na nich smaczny posiłek przygotowany i ufundowany przez lokalną, ale znaną już niemal w całym kraju firmę Zubowicz Kam-13. Żeglarze będą mieli też okazję spróbować specjalności zakładu – łososia kiszonego przygotowanego według unikatowej receptury. Wieczorami na integracyjnego grilla zaprasza zawodników firma Media Elektro, która także zadbała, aby żeglarze zapamiętali Kamień Pomorski nie tylko z zaciętej rywalizacji na wodzie.

Zmagania zawodników klasy 505 można śledzić na profilu Facebook: www.Facebook.com/505Polska

Zapraszamy także na stronę www.int505.pl gdzie dostępne są informacje na temat klasy 505!

Materiały prasowe klasy 505

Zapowiedź trzeciej edycji Pucharu Polski klasy 505 Reviewed by on . Już za kilka dni klasa 505 wraca na regatowe trasy. Po regatach rozpoczynających sezon w Gdyni i nieprzewidywalnym Jeziorze Błędno w Zbąszyniu czas na Pomorze Z Już za kilka dni klasa 505 wraca na regatowe trasy. Po regatach rozpoczynających sezon w Gdyni i nieprzewidywalnym Jeziorze Błędno w Zbąszyniu czas na Pomorze Z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top