poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:26

Strona główna » REGION » Obóz letni LP Football Academy Rewal 2015 zakończony
Obóz letni LP Football Academy Rewal 2015 zakończony

Obóz letni LP Football Academy Rewal 2015 zakończony

środa, 15 lipca 2015, 12:50 Kategoria: REGION, sport

13 lipca 2015 w Rewalu zakończył się pierwszy turnus letniego obozu Lech Poznań Football Academy 2015 organizowany po raz czwarty przez Akademię Piłkarską Lecha Poznań. W obozie uczestniczył trener Dawid Sandzewicz z Kamienia Pomorskiego oraz jego czterej podopieczni: Wiktor Olszak, Eliasz Kasuła, Kuba Ryterski i Julian Jankowski.

Podczas obozu dzieci doskonaliły swoje umiejętności piłkarskie, zapoznawały się z zasadami funkcjonowania klubu sportowego oraz poznawały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Wszystko to działo się pod czujnym okiem trenerów Akademi Lecha Poznań. Treningi odbywały się codziennie, a co drugi dzień dwa razy dziennie.

W czasie wolnym od zajęć zawodnicy wraz z trenerami wypoczywali na rewalskiej plaży oraz rozgrywali mini-turnieje. Wszyscy mieli również okazję oglądać transmisję na żywo z finału Super Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa.

W pierwszym turnusie udział wzięło 71 młodych piłkarzy, którzy zostali podzieleni na 14-osobowe grupy, którymi opiekował się jeden trener. Poszczególne grupy nosiły nawę zawodnika pierwszej drużyny Lecha Poznań – aktualnego Mistrza Polski. Grupa, którą prowadził trener Dawid Sandzewicz (rocznik 2007-2008) nosiła nazwę Kownacki (Dawid). Kiedy trener chciał przywołać swoich podopiecznych używał nazwiska zawodnika pierwszej drużyny Mistrza Polski.

Trener Dawid Sandzewicz prowadzi w Kamieniu Pomorskim szkółkę piłkarską Lech Poznań Football Academy, w której na codzień trenuje 28 młodych zawodników z rocznika 2007-2008. Dzięki temu on sam mógł skorzystać z obozu szkoleniowego w Rewalu, gdzie miał okazję zdobyć nowe doświadczenie, nawiązać kontakty z trenerami Lecha Poznań, poznać modele szkoleniowe, które będą wdrażane i realizowane na treningach w naszym mieście.

Przynależność do Akademi Piłkarskiej Lecha Poznań to nie tylko profesjonalne treningi, turnieje i mecze, ale również szereg przywilejów i korzyści – m.in. spotkania z piłkarzami pierwszego zespołu, eskorty na meczach Ekstraklasy, wspólne kibicowanie na trybunie rodzinnej. W najbliższą sobotę, 18 lipca 2015 roku nasi mali zawodnicy wraz z trenerem i rodzicami pojadą do Poznania na mecz inauguracyjny sezonu piłkarskiego Ekstraklasy, w którym Lech Poznań zagra z Pogonią Szczecin.

Obecnie trwa przerwa wakacyjna, treningi szkółki piłkarskiej LPFA w Kamieniu Pomorskim wznowione zostaną we wtorek, 4 sierpnia 2015 roku – pierwsza grupa w godz. 15.30-17.00, druga w godz. 17.00 – 18.30. Zajęcia odbywają się na stadionie miejskim na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Misją każdej Akademi Piłkarskiej Lecha Poznań jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną, a nie wybranie tego, które już to potrafi. Przy naborze dzieci nie są selekcjonowane, każde dostaje szansę. LP Football Academy proponuje treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Najważniejsze jest zadowolenie dziecka, a prowadzone treningi uczą zasad FAIR PLAY na boisku i poza nim. Zawodnicy mają do dyspozycji niemal całą bazę sportową dostępną w mieście. Rodzice zainteresowani posłaniem swojej pociechy na treningi szkółki piłkarskiej LPFA już teraz mogą zgłaszać się do trenera Dawida Sandzewicza.

 

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski

Obóz letni LP Football Academy Rewal 2015 zakończony Reviewed by on . 13 lipca 2015 w Rewalu zakończył się pierwszy turnus letniego obozu Lech Poznań Football Academy 2015 organizowany po raz czwarty przez Akademię Piłkarską Lecha 13 lipca 2015 w Rewalu zakończył się pierwszy turnus letniego obozu Lech Poznań Football Academy 2015 organizowany po raz czwarty przez Akademię Piłkarską Lecha Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top