poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Drugi dzień regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski za nami.
Drugi dzień regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski za nami.

Drugi dzień regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski za nami.

niedziela, 19 lipca 2015, 10:11 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Kolejny raz przekonali się o tym żeglarze klasy 505 i Finn. W sobotę przy wietrze 3-4B rozegrano wszystkie zaplanowane na ten dzień 4 wyścigi. Co ciekawe w oddalonym o 2Mm Dziwnowie wiatru było znacznie mniej. Wynika to ze specyficznych warunków termicznych. Mierzeja oddzielająca Zalew Kamieński od Bałtyku jest „za cienka” aby wytworzyć własną bryzę. W efekcie znacznie silniejsza, spotęgowana bryza pojawia się w głębi lądu fundując żeglarzom w Kamieniu Pomorskim idealne warunki do regat. To właśnie to zjawisko było powodem przeniesienia swego czasu Pucharu Polski w Formule Windsurfing i Funboard z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Tu po prostu zawsze wieje, albo inaczej – rzadko nie wieje, statystycznie tylko 7 dni w roku! Dodatkowo Marina Kamień Pomorska od początku projektowana była z myślą o organizacji dużych imprez żeglarskich. Pomimo stacjonujących tu obecnie ponad 150 jachtów nie ma konfliktu pomiędzy rezydentami, gośćmi, turystami na brzegu i żeglarzami startującymi w regatach. Każdy ma swoją strefę. Dość dodać, że w 2014 roku w kamieńskich regatach Crewsaver Cup startowało blisko 400 Optimistów i problemów też nie było.

Po dwóch dniach zmagań w klasie 505 pierwsze miejsce utrzymała załoga Jarosław Grabowski, Michał Olko. W klasie Finn, dla której sobota była pierwszym dniem wyścigów prowadzi Bogusław Nowakowski w KW Garland LOK.

Organizatorami regat są: Jacht Klub Kamień Pomorski, Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 i Marina Kamień Pomorski. Sponsorami regat są: Media Electro, Ryby Zubowicz, Piekarnia Ciastkarnia Żelek.

 

Drugi dzień regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski za nami. Reviewed by on . Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Kolejny raz przekonali się o tym żeglarze klasy 505 i Finn. W sobotę przy wietrze 3-4B rozegrano wszystkie zaplanow Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Kolejny raz przekonali się o tym żeglarze klasy 505 i Finn. W sobotę przy wietrze 3-4B rozegrano wszystkie zaplanow Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top