poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:00

Strona główna » REGION » Wycieczka na mecz Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Wycieczka na mecz Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Wycieczka na mecz Lech Poznań – Pogoń Szczecin

wtorek, 21 lipca 2015, 00:15 Kategoria: REGION, sport

W sobotę, 18 lipca 2015 roku zawodnicy ze szkółki piłkarskiej LP Football Academy w Kamieniu Pomorskim wraz z trenerem Dawidem Sandzewiczem i z rodzicami wybrali się do Poznania na mecz inauguracyjny rozpoczynający sezon piłkarski Ekstraklasy 2015/2016 rozgrywany pomiędzy drużynami Lech Poznań – Pogoń Szczecin. Podróż do Poznania na stadion przy ul. Bułgarskiej była długa i męcząca, bowiem spory ruch na drodze powodował, że wielokrotnie staliśmy w korku. Nic jednak nie było w stanie zniechęcić uczestników wycieczki, którzy podekscytowani wyjazdem na nowoczesny stadion piłkarski z uśmiechem na twarzy wytrwale znosili trudy niełatwej podróży.

Autokarem dotarliśmy pod sam stadion kilkanaście minut po godz. 18. Tam bez większych problemów udało się załatwić formalności i chwilę później wszyscy mogliśmy wejść na sektor rodzinny Lecha Poznań. Stadion od środka robi niesamowite wrażenie, dużo większe niż wygląd obiektu z zewnątrz. Nasi mali zawodnicy mieli okazję na żywo zobaczyć mecz Ekstraklasy, usłyszeć profesjonalny doping w wykonaniu kibiców Lecha Poznań, który momentami był naprawdę bardzo głośny. Mamy nadzieję, że atmosfera stadionowa na długo pozostanie w pamięci naszych małych piłkarzy, że doda im jeszcze większej siły i motywacji do treningów, po to by za kilka lat oni sami mogli zagrać na takim lub jeszcze większym i jeszcze lepszym stadionie.

Trener Dawid Sandzewicz prowadzi w Kamieniu Pomorskim szkółkę piłkarską Lech Poznań Football Academy, w której na co dzień trenuje 28 młodych zawodników z rocznika 2006-2007. Misją każdej Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną, a nie wybranie tego, które już to potrafi. Przy naborze dzieci nie są selekcjonowane, każde dostaje szansę. LP Football Academy proponuje treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Prowadzone treningi uczą zasad FAIR PLAY na boisku i poza nim. Zawodnicy mają do dyspozycji niemal całą bazę sportową dostępną w mieście. Rodzice zainteresowani posłaniem swojej pociechy na treningi szkółki piłkarskiej LPFA już teraz mogą zgłaszać się do trenera Dawida Sandzewicza.

Daniel Klamborowski

MOSiR Kamień Pomorski

 

Wycieczka na mecz Lech Poznań – Pogoń Szczecin Reviewed by on . W sobotę, 18 lipca 2015 roku zawodnicy ze szkółki piłkarskiej LP Football Academy w Kamieniu Pomorskim wraz z trenerem Dawidem Sandzewiczem i z rodzicami wybral W sobotę, 18 lipca 2015 roku zawodnicy ze szkółki piłkarskiej LP Football Academy w Kamieniu Pomorskim wraz z trenerem Dawidem Sandzewiczem i z rodzicami wybral Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top