sobota, 2 grudzień 2023, 07:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna.
XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna.

XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna.

czwartek, 23 lipca 2015, 12:59 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, rozrywka, TWOJA GMINA

Już w ten weekend w Kamieniu Pomorskim odbędzie się XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Na scenie wystąpi ok. 40 wykonawców. W tym roku imprezą towarzyszącą festiwalowi będą Kamieńskie Spotkania z Dziedzictwem Kulinarnym, podczas których odbędą się konkursy i degustacje. Zespoły będą oceniane nie tylko pod kątem muzycznym – dodatkowym elementem będą tradycyjne, regionalne potrawy i przepisy, które przywiozą ze swoich stron. Strefa kulinarna, która powstanie w sobotę przy ratuszu będzie otwarta również dla mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na przygotowanie burgera rybnego (zapewnione zostanie zaplecze techniczne oraz produkty). Prosimy już teraz o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy: sekretariat@kadek-kamien.pl lub zgłoszenia telefoniczne pod numerem 663 980 133.

 

PROGRAM
XIX FESTIWALU WSPÓŁCZESNEJ KULTURY LUDOWEJ
im. Jana Iwaszczyszyna
w Kamieniu Pomorskim
25 – 26 lipca 2015 roku

25 lipca 2015 roku (sobota) :
godz. 10:00 – warsztaty dla kierowników i instruktorów zespołów
godz. 12:00 – inauguracja festiwalu i rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
godz. 17:00 – spotkanie z dziedzictwem kulinarnym, biesiada przy muzyce ludowej
godz. 22:30 – zakończenie pierwszego dnia festiwalu

26 lipca 2015 roku (niedziela) :
godz. 10:00 – spotkanie powarsztatowe dla kierowników i instruktorów zespołów
godz. 12:00 – msza święta w katedrze kamieńskiej, po mszy przemarsz barwnego korowodu ulicami miasta
godz. 13:30 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i koncert laureató

Organizatorami i sponsorami imprezy są Kamieński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ryby Zubowicz, Kiszony Łosoś, Gmina Kamień Pomorski, Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, PSOUU, Kawiarnia Pistacchio Ice & Coffee, Cech Rzemiosł Różnych, Centrum Ogrodnicze „Raj Ewy”, Tartak-Stolarnia Pankbud, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, PPH Panex, Wyroby Granitowe Wołczyk, Cukiernia-Piekarnia Żelek. Patronami medialnymi są Kamienskie.info, ikamien.pl,pomorski24.com, Echo Kamienia, Radio Zachód, Pomorzanin, Infoludek,Miedzyzdroje.com i ZKA.PL.

XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Reviewed by on . Już w ten weekend w Kamieniu Pomorskim odbędzie się XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Na scenie wystąpi ok. 40 wykonawców. W ty Już w ten weekend w Kamieniu Pomorskim odbędzie się XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Na scenie wystąpi ok. 40 wykonawców. W ty Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top