niedziela, 26 czerwiec 2022, 12:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Młody talent z Kamienia Pomorskiego – trenuje od roku i jest Wicemistrzem Polski!

Młody talent z Kamienia Pomorskiego – trenuje od roku i jest Wicemistrzem Polski!

wtorek, 11 sierpnia 2015, 11:07 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, TWOJA GMINA

 

 

 

Kacper Jaskólski ma 11 lat. Pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingu pod koniec maja bieżącego roku na desce Iguana- żagiel 4,0 w Kaliszu, zajął tam 2 miejsce. Nie wiedział w ogóle jak się pływa, na jakie boje i w jakiej kolejności, ale pływał szybko, bardzo szybko. Drugie regaty na jakich wystąpił odbyły się w Sopocie już na desce Bic Techno 293 żagiel 4,0 w czerwcu – zajął tam pierwsze miejsce. Trzecie regaty na jakich wystąpił były w lipcu w Gdańsku – tam wystartował już na żaglu 5,8  i desce Bic Techno 293, zajął tam 2 miejsce. Czwarte regaty to właśnie zakończone 9 sierpnia 2015 roku Mistrzostwa Polski młodzików w Górkach Zachodnich, w których Kacper na desce Bic Techno 293 z żaglem 5,8, zajął 2 miejsce – Wicemistrzostwo Polski. Kacper rywalizował z kolegami, którzy pływają już po kilka lat, a mimo wszystko zabrakło mu tylko trzech punktów do Mistrza Polski! Kacper zaczął przygodę z windsurfingiem w 2014 roku, pod okiem trenera Michała Oknińskiego. Michał Okniński od lat związany jest z Jacht Klubem Kamień Pomorski. Jest też członkiem Sputnik Team. W przeszłości w powodzeniem trenował windsurfing odnosząc wile sukcesów na w klasie Formuła Windsurfing. Trenował między innymi w Wojtkiem Brzozowskim i Dorotą Staszewską. Dziś prowadzi we Wrzosowie szkółkę windsurfingu Wrzos Point. To tam właśnie w 2014 roku treningi rozpoczął Kacper. Wcześniej można go było spotkać w Marinie Kamień Pomorski, gdzie próbował swoich sił w klasie Optimist.

W tej klasie największe sukcesy odnosił jego starszy brat Damian – Mistrz Polski w z 2009 roku. Klasa Optimist okazała się jednak dla Kacpra za nudna . Podpasowały Mu natomiast zajęcia z deską u trenera Miśka, który podobnie jak Kacper jest wulkanem energii. Od 2015 roku Kacper jest zawodnikiem GKŻ Gdańsk gdzie pływa na desce Bic Techno – klasie przygotowawczej do olimpijskiej klasy RSX. Ma tam doskonałe warunki do rozwijania swojego talentu. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie rodzice Kacpra – Agnieszka i Robert Jaskólscy, którzy znaczną część swojego czasu podporządkowali rozwojowi żeglarskich talentów swoich synów. Nie wspominając już o stronie finansowej.

Coś czuję, ze o Kacprze usłyszymy jeszcze wiele dobrego.

Powodzenia ! 🙂

 

 

 

 

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Agnieszka Jaskólska

Młody talent z Kamienia Pomorskiego – trenuje od roku i jest Wicemistrzem Polski! Reviewed by on .       Kacper Jaskólski ma 11 lat. Pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingu pod koniec maja bieżącego roku na desce Iguana- żagiel 4,0 w       Kacper Jaskólski ma 11 lat. Pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingu pod koniec maja bieżącego roku na desce Iguana- żagiel 4,0 w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top