niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:24

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Ksiądz Bartek opuszcza parafię p.w. Św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim
Ksiądz Bartek opuszcza parafię p.w. Św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim

Ksiądz Bartek opuszcza parafię p.w. Św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim

poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 08:29 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

„Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe” (Rz 12, 2) – to zawołanie prymicyjne ks. Bartka Bugajaka.

Po czterech latach duszpasterskiej posługi Ksiądz Bartek Bugajak opuszcza parafię p.w. św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim. Czy Ksiądz Bartek był w tym czasie wierny swemu prymicyjnemu zawołaniu, niech ocenią jego przełożeni, ale przede wszystkim wierni; zarówno w Kamieniu Pomorskim jak i w Trzebieszewie. Bowiem to tam także Ksiądz wikary Bartek Bugajak sprawował posługę duszpasterską.
Rodzinną parafią Bartka Bugajska, jest parafia Matki Bożej Różańcowej w Puławach Archidiecezji Lubelskiej. Studiował w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Święcenia kapłańskie jako prezbiter przyjął z rąk Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięga w dniu 29 stycznia w 2011 roku w Bazylice Katedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie.
Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, z dniem 22. sierpnia 2011 roku wikariusz parafii pw. św. Biskupa Ottona w Szczecinie ks. Bartłomiej Bugajak po rocznej pracy duszpasterskiej został przeniesiony do pracy w parafii p.w. św. Ottona Biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim.
Podczas pobytu w Kamieniu Pomorskim ksiądz wikary Bartek Bugajak sprawował opiekę duszpasterską m.in. nad mieszkańcami Trzebieszewa, w samym Kamieniu Pomorskim obok pracy duszpasterskiej w parafii, prowadził katechezę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz placówce PSOUU. Szczególnie wiele pracy włożył w drużynę Skautów Europy.
W ostatnią sobotę, 22 sierpnia 2015 roku w katedrze kamieńskiej odbyła się msza pożegnalna księdza Bartka, który przeniesiony został do parafii katedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie. Podczas kazania, a właściwie słowa pożegnalnego ks. Bartek nie krył łez wzruszenia i jak sam powiedział: – Chciałem się pożegnać z Wami na „sucho”, ale nie wyszło. Kilka dni wcześniej ks. Bartek pożegnał się z mieszkańcami Trzebieszewa.
 – Ks. Bartek był mi bardzo pomocny w pracy, bywało, że powierzałem mu zastępstwo kiedy wyjeżdżałem, to zawsze zastępował mnie godnie. Szkoda, że zabierają nam ks. Bartka. Włożyłem wiele wysiłku, by wikarego Bartka chodź jeszcze na rok zatrzymać w Kamieniu Pomorskim. Nie udało. Dzisiaj niepokoję się tym, czy znajdzie się ktoś, kto zajmie się grupą Skautów – powiedział ks. kanonik Dariusz Żarkowski proboszcz parafii pw. Św. Ottona biskupa Bambergu.

Dziękując ks. Bartkowi za to, że był w Kamieniu Pomorski, życzymy mu wszystkiego najlepszego w nowym miejscu duszpasterskiej posługi.

mzk

Ksiądz Bartek opuszcza parafię p.w. Św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . „Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe” (Rz 12, 2) - to zawołani „Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe” (Rz 12, 2) - to zawołani Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top