sobota, 25 marzec 2023, 08:17

Strona główna » WYDARZENIA » sport » Polak oficjalnym rekordzistą Guinnessa w grze w squasha.

Polak oficjalnym rekordzistą Guinnessa w grze w squasha.

wtorek, 25 sierpnia 2015, 14:55 Kategoria: sport, WYDARZENIA

Piotr Misiło został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Polak rozegrał 100 meczy squasha, jeden po drugim, każdy z innym zawodnikiem. Dokonał tego w 17 godzin 58 minut. Poprzedni  rekord należał do Brytyjczyka Davida Lloyda, który w 2011 roku rozegrał 69 spotkań.

Piotr Misiło podjął udaną próbę pobicia rekordu Guinnessa podczas imprezy Squash pod Żaglami, która obywała się w czerwcu tego roku w Szczecinie. Rywalizacja rozpoczęła się 13 czerwca o godzinie 21:15, a zakończyła następnego dnia, około godziny 14:15. Mecze odbywały się w specjalnie zbudowanym na tę okazję szklanym korcie, który rozstawiono przy szczecińskiej Łasztowni. Spotkania były rozgrywane w systemie „best of 5”, czyli do trzech wygranych setów.

Piotr Misiło rozegrał w sumie 100 meczy, 336 setów i zdobył 5628 punkty. Ustanowienie rekordu zajęło mu 1078 minut czyli 17 godzin 58 minut. Najkrótszy mecz trwał 6 minut 9 sekund, najdłuższy 20 minut 6 sekund. Misiło zwyciężył w 85 ze 100 rozegranych meczy.

Co ciekawe, tydzień po tym jak Polak jeszcze nie oficjalnie ustanowił nowy rekord Guinnessa, próbę pobicia poprzedniego rekordu, który należał do Brytyjczyka Davida Lloyda (69 rozegranych spotkań) podjął Szkot Mark James, który zmierzył się z 78 zawodnikami.

To wspaniale uczucie zrobić coś najlepiej na świecie, szczególnie w takiej nie polskiej dyscyplinie jaką jest squash. Kiedy dowiedziałem się, ze Szkot bił rekord tydzień po mnie i  rozegrał 78 meczy bijąc obowiązujący wówczas rekord Brytyjczyka, prawdziwie mu współczułem. Jednocześnie cieszyłem się, że nie zakończyłem swojej próby po 75 spotkaniu, kiedy pojawił się pierwszy większy kryzys, tylko grałem dalej, do 100. Dziękuję bardzo wszystkim, dzięki którym pobicie tego rekordu było możliwe. Wspaniale jest mieć przyjaciół. Rekord ten dedykuję swoim synom Patrykowi i Michałowi z przesłaniem, że niewiele rzeczy na świecie jest prawdziwie niemożliwych oraz zmarłemu tragicznie Czarkowi Kusemu, z którym przed 10 laty zaczynałem przygodę ze squashem.  – powiedział Piotr Misiło.

100 graczy, z którymi zmierzył się Piotr Misiło to osoby posiadające licencje Polskiej Federacji Squasha i biorące udział w turniejach oraz rozgrywkach ligowych pod jej patronatem. Wśród sparingpartnerów znaleźli się m.in. wioślarz Marek Kolbowicz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski oraz Marcin Karwowski, trzykrotny Mistrz Polski w squasha.

Podczas imprezy zebrano też 8 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”. Koszulka, w której Piotr Misiło pobił rekord Guinnessa zostanie przekazana na przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy licytacji będzie możliwość rozegrania meczu w squasha z rekordzistą Guinnessa w dowolnie wskazanym przez niego miejscu w Polsce.

 

Dodatkowe informacje:

Marcin Wójtowicz – tel. 608 524 389, e-mail:marcin.wojtowicz@squashzoneclub.pl

Agnieszka Palej – tel. 508 315 070, e-mail:a.palej@voicegroup.pl

Polak oficjalnym rekordzistą Guinnessa w grze w squasha. Reviewed by on . Piotr Misiło został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Polak rozegrał 100 meczy squasha, jeden po drugim, każdy z innym zawodnikiem. Dokonał tego Piotr Misiło został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Polak rozegrał 100 meczy squasha, jeden po drugim, każdy z innym zawodnikiem. Dokonał tego Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top