wtorek, 9 sierpień 2022, 10:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Dożynki Gminne w Kamieniu Pomorskim.

Dożynki Gminne w Kamieniu Pomorskim.

poniedziałek, 07 września 2015, 15:05 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, rozrywka, TWOJA GMINA, WYDARZENIA

W sobotę (05.09) Na terenie Stadionu Miejskiego odbyły się dożynki gminne. Niestety,  jak no w naszym pięknym miasteczku bywa, impreza nie była do końca sprawnie zaplanowana, i dopadł nas deszcz, któremu towarzyszył silny wiatr. Pomimo tego niektórzy ludzie nadal bawili się na stadionie – a dokładniej na małym placu manewrowym na tyłach stadionu.

Wielu sołtysów, i mieszkańców  włożyło od siebie w tę imprezę dużo wysiłku i pracy, by dumnie prezentować swoje sołectwo, było kilkanaście stoisk przy których można było dać chwilę przyjemności swojemu podniebieniu i spróbować produktów domowych takich jak smalec, ogórki czy też wypiekany domowy chleb.

Odbyła się msza polowa, poprowadzona przez ks. dziekana naszej parafii Dariusza Żarkowskiego w intencji wszystkich osób związanych z rolnictwem i wysiłkiem jaki temu towarzyszy.

W międzyczasie na bieżni stadionu odbywały się zawody strażackie w których uczestniczyły OSP z Jarszewa, Rozwarowa, Trzebieszewa i Stawna oraz dwie grupy młodzieży. Wieczorem można było obejrzeć i z przyjemnością posłuchać kolejnych zaplanowanych występów artystycznych.

Ludzie bardzo chętnie współzawodniczyli w gminnych dożynkach, nie często nadarza się okazja żeby można było wziąć udział w jakiejś miejscowej imprezie lub spotkać się z wieloma osobami, z którymi na co dzień nie mamy możliwości kontaktu, lub zwyczajnie brakuje nam na to czasu.

Dożynki odbyły się w sobotę, w godzinach popołudniowych, już większość osób miało czas na to, aby przejść się spacerkiem na stadion i z zainteresowaniem obejrzeć wszystkie atrakcje.

Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że impreza nie miała zbyt dużego zainteresowania wśród Kamieńskiej młodzieży, a miejsce w którym się odbywała wpływało bardzo negatywnie na ilość osób, które na niej zawitały. Mam nadzieję, że kolejna impreza, która zostanie zorganizowana odbędzie się najzwyczajniej w świecie na Kamieńskim Amfiteatrze z pięknym widokiem na Marinę, i będą mogli z niej skorzystać także ludzie przyjezdni, którzy na ścieżce zwiedzania nie mają po drodze Stadionu Miejskiego.

Dziękuję bardzo wszystkim organizatorom, uczestnikom, przedstawicielom poszczególnych sołectw i ich mieszkańcom za cały trud włożony w organizację imprezy.

 

Weronika Szechlicka

Dożynki Gminne w Kamieniu Pomorskim. Reviewed by on . W sobotę (05.09) Na terenie Stadionu Miejskiego odbyły się dożynki gminne. Niestety,  jak no w naszym pięknym miasteczku bywa, impreza nie była do końca sprawni W sobotę (05.09) Na terenie Stadionu Miejskiego odbyły się dożynki gminne. Niestety,  jak no w naszym pięknym miasteczku bywa, impreza nie była do końca sprawni Rating: 0

Komentarze (2)

  • Gość

    fajnie wyglądali na scenie duchowni a za nimi w tle na banerze pani z dużym dekoltem ha ha jedna kpina

  • Gość

    delikatnie mówiąc wielka porażka ta impreza, szkoda że nie była zrobiona na polach kolo Miłachowa chociaż tubylcy mieli by blisko i tam ściernisko

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top