poniedziałek, 6 luty 2023, 01:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Paradice Tour vol. 2 w Wolinie!
Paradice Tour vol. 2 w Wolinie!

Paradice Tour vol. 2 w Wolinie!

środa, 09 września 2015, 13:15 Kategoria: Gmina Wolin, rozrywka, TWOJA GMINA

Dnia 19.09.2015r. (sobota) odbędzie się koncert promujący drugi album Dice – „Paradice” wydany w marcu 2015 przez wytwórnię Luna Music Polska w Wolinie.

Koncert jest częścią trasy „Paradice Tour vol. 2” i będzie miał miejsce w Tawernie Kaphorn na ulicy Zamkowej 23 w Wolinie, gdzie wystąpi Dice oraz zespoły z Wolina czyli Rising Force i Sound of Passion.

Trochę o zespołach i ich twórczości:

Zespół DICE –  muzycznie kwalifikują się do ekstraklasy polskiego ciężkiego rocka.”, „Okraszony zabójczymi riffami hard rock.”, „Rockowi dżentelmeni.”, „Zadziorne gitarowe riffy; świetne, przykuwające uwagę wokale; doskonała sekcja; interesujące solówki; polskojęzyczne teksty”- tak Magazyn Gitarzysta opisuje ten polski hard rockowy zespół, który na koncie ma już dwie płyty długogrające wydane przez wytwórnię Luna Music Polska.  Płyty noszą tytuły „Stara Historia” (2013, Luna Music) oraz „Paradice” (2015, Luna Music). Najnowsza płyta trafiła do sklepów 06.03.2015r., a zespół na początku marca wyruszył w trasę promującą album. Płyta Dice – „Paradice” (2015, Luna Music) to drugi studyjny album zespołu. Znajudje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem „Paradice” zajęła się wytwórnia Luna Music, a od 06.03.2015r. krażek jest dostępny we wszystkich najlepszych sklepach muzycznych. Tytuł płyty „Paradice” to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego 'paradise’ (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu – jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt – oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

 Tego wieczoru wystąpią także dwa zespoły z Wolina!
 
Rising Force – polski zespół zrodzony przez trzech mężnych człeków o nazwiskach Piotr Jasiński (gitara, wokal – ogółem to taki multi instrumentalista), Mateusz Kwieciński (ostatnio dość równa perkusja) oraz Mateusz Spustek (genialny, choć niedoceniany). Zdarzyło się to w roku 2011, gdy KwiateQ był bardzo podjarany perkusją. Szukał więc różnych, oryginalnych osobowości aby dopasować się w niekonwencjonalny zespół. Przewinęło się przez RF wielu wybitnych, tak samo oryginalnych postaci m.in. Julia Kudlińska (instrumenty klawiszowe tj. klawisze) oraz Edwin Pepliński z Robertem Somerlikiem na perkusji którzy nie poradzili sobie na castingu.

Sounds of Passion – Woliński zespół grający metal. Metal w najczystszej postaci. Metal w najcięższej postaci. Metal którego nie da się zatrzymać! 

Zapraszamy serdecznie!
Paradice Tour vol. 2 w Wolinie! Reviewed by on . Dnia 19.09.2015r. (sobota) odbędzie się koncert promujący drugi album Dice - "Paradice" wydany w marcu 2015 przez wytwórnię Luna Music Polska w Wolinie. Koncert Dnia 19.09.2015r. (sobota) odbędzie się koncert promujący drugi album Dice - "Paradice" wydany w marcu 2015 przez wytwórnię Luna Music Polska w Wolinie. Koncert Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top