niedziela, 1 październik 2023, 18:05

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Bednarek ponownie w Golczewie!

Bednarek ponownie w Golczewie!

środa, 16 września 2015, 14:22 Kategoria: Gmina Golczewo, kultura i sztuka, rozrywka, TWOJA GMINA, WYDARZENIA

Kamil Bednarek – utalentowany i charyzmatyczny wokalista, dzięki któremu muzyka reggae zyskała w Polsce ogromną popularność – po raz kolejny wystąpi z zespołem w Golczewie! Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album pt. „Oddycham…”, jednak publiczność może spodziewać się także ulubionych kawałków z dotychczasowego dorobku zespołu. Muzycy wystąpią w golczewskim klubie Herbowa 11 października o godz. 19.00. Kamil Bednarek, niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie „Mam talent!”. Po zajęciu II miejsca w telewizyjnym show jego kariera nabrała zawrotnego tempa – jego płyty sprzedają się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, a bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie. „Będzie to już trzeci koncert zespołu Bednarek w Herbowej” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa i organizator wydarzenia – „Po raz pierwszy wystąpili na naszej scenie w zeszłym roku. Ponieważ zainteresowanie koncertem było ogromne, a bilety sprzedały się w kilkanaście minut, zespół zgodził się wówczas wystąpić po raz drugi następnego dnia. Od tego czasu muzycy nagrali kolejną płytę „Oddycham…”, dlatego podczas tegorocznego koncertu fani z Golczewa i okolic będą mieli okazję usłyszeć na żywo nowe utwory zespołu. Jestem przekonany, że publiczność ponownie przyjmie ich bardzo gorąco”.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku w Brzegu. Zespół był wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. pierwsze miejsce na „Rock Reggae Festiwal” w Brzeszczach (2008), wyróżnienie na festiwalu „ZMRock” w Nidzicy (2010) czy nagrodę specjalną podczas imprezy „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim (2010). Pod koniec 2010 roku kapela wydała debiutancki album „Szanuj”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty. W 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona. Kamil Bednarek z perkusistą Maćkiem Pilarzem i klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim oraz dwoma nowymi muzykami założyli zespół „Bednarek”. W tym samym roku ukazał się album formacji zatytułowany „Jestem”, który w pierwszych dniach sprzedaży osiągnął status złotej płyty. Artyści przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny, łączący różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae.

Zespół Bednarek wystąpi w Herbowej 11 października w składzie: Kamil Bednarek – wokal, saksofon, Piotr „Piter” Bielawski – gitara, Piotr „Zwierz” Stanclik – bas, Radek Szyszkowski – instrumenty klawiszowe, Maciek Pilarz – perkusja. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00. Bilety można nabyć w klubie oraz w sklepie „Oszczędny koszyk” w Kamieniu Pomorskim (ul. Szczecińska 12) w cenie 40 zł. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Infoludek.

Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. W zmodernizowanym w 2012 roku, dwupoziomowym lokalu znajdują się: restauracja, bar/pub oraz dyskoteka. Lokal słynie w okolicy z organizowania imprez okolicznościowych oraz cyklicznych koncertów – w Herbowej występowało już wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Indios Bravos, Damian Ukeje, Sebastian Riedel i Michał Kielak, Pokahontaz, Czesław Mozil, Stanisław Soyka, Zbigniew Wodecki czy Martyna Jakubowicz.

Bednarek ponownie w Golczewie! Reviewed by on . Kamil Bednarek - utalentowany i charyzmatyczny wokalista, dzięki któremu muzyka reggae zyskała w Polsce ogromną popularność – po raz kolejny wystąpi z zespołem Kamil Bednarek - utalentowany i charyzmatyczny wokalista, dzięki któremu muzyka reggae zyskała w Polsce ogromną popularność – po raz kolejny wystąpi z zespołem Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top