czwartek, 19 maj 2022, 21:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Wyspiarze lepsi o jedną bramkę !!!!
Wyspiarze lepsi o jedną bramkę !!!!

Wyspiarze lepsi o jedną bramkę !!!!

niedziela, 04 października 2015, 21:17 Kategoria: Gmina Wolin, sport

W sobotnim spotkaniu III Ligi Bałtyckiej nasza drużyna pokonała w Wolinie Chemik Police 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył uderzeniem z rzutu karnego Adam Nagórski w 74 minucie. Jest to czwarte zwycięstwo Vinety Wolin w bieżących rozgrywkach. Dzięki tej wygranej Wyspiarze awansowali na czwartą pozycję w tabeli! Pierwsza połowa spotkania należała do naszej drużyny. Zawodnicy z Wolina stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Adam Nagórski pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, bardzo groźnie było po stałych fragmentach, dobrze wykonywanych przez Bartosza Ławę i Kacpra Wittbrodta. Pewnie w bramce Chemika spisywał się Piotr Rusek. Goście mieli również swoje okazję, szczególnie pod koniec pierwszej połowy, groźny strzał z dystansu oraz dwa uderzenia głową po dobrze wykonanych rzutach rożnych.

Z przebiegu pierwszej połowy zespół Vinety zasługiwał na prowadzenie. Na wyróżnienie w tej części spotkania zasługuję dobra gra w środku pola Michała Adamczaka oraz Adriana Nagórskiego. Druga odsłona meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana. Zawodnicy z Polic atakowali bardziej odważnie i większą ilością zawodników. U przyjezdnych wyróżniał się dobrze grający tyłem do bramki napastnik Krzysztof Filipowicz. Pierwszą groźną sytuację mieli jednak Vikingowie. Po rzucie rożnym piłka po poprzeczce wyszła jednak poza boisko. Chemicy w tej części gry oddali dwa strzały z dystansu, jednak pewnie wybronił je nasz goalkeeper Oskar Rechtziegel. W 74 minucie po akcji Vinety Adam Nagórski w sytuacji sam na sam z bramkarzem został zahaczony przez bramkarza gości. Sędzia wskazała na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i dał prowadzenie Vinecie. Trzeba przyznać, że bardzo bliski obrony tego uderzenia był Rusek. Goście rzucili się do ataku i kilka razy było naprawdę groźnie. W końcówce spotkania Policzanie mieli  dwa rzuty wolne z 17 i 22 metrów. Nie potrafili jednak zagrozić naszej bramce, piłka za każdym razem leciała wysoko nad poprzeczką. Dobre spotkanie w zespole Vinety rozgrywał Marek Niewiada, który trzymał defensywę gospodarzy.

Dzięki doświadczeniu i czytaniu gry Marek przerwał dwie bardzo niebezpieczne kontry podopiecznych Andrzeja Tychowskiego. Po raz pierwszy w zespole gospodarzy z opaską kapitana wybiegł wychowanek klubu Jakub Tarka , który cały mecz motywował kolegów do walki. Kuba gra w tym sezonie bardzo dojrzale i pokazuję, że nawet choroba z którą się zmaga nie jest w stanie Go złamać. Brawo! Drugie 45 minut spotkania przebiegało pod dyktando zawodników z Polic, nasi piłkarze jednak zostawili na boisku dużo zdrowia, ambicją imponowali wszyscy Wyspiarze! Kolejne zwycięstwo i trzy punkty wywalczone na boisku pozostają w Wolinie. Pewnie, że jeszcze w grze sporo trzeba poprawić ale dorobek punktowy, zaangażowanie i indywidualne umiejętności zawodników są zadowalające! Podopieczni Pawła Ozgi zajmują aktualnie bardzo wysokie, czwarte miejsce. Już za tydzień kolejne spotkanie ligowe, tym razem naszą drużynę czeka wyjazd do Słupska na mecz z tamtejszym Gryfem. Mamy nadzieję, że nasi kibice (coraz liczniej przybywający na stadion) pojadą z nami również na wyjazd i będą równie aktywni co w spotkaniu z Gwardią Koszalin czy Świtem Skolwin. Dziękujemy za wsparcie !!!

Zarząd Vinety Wolin

III liga Bałtycka 2015/2016 m pkt Z R P +/-
1. GKS Przodkowo 8 18 6 0 2 19 / 6
2. Lechia II Gdańsk 8 16 5 1 2 15 / 5
3. KS Chwaszczyno 8 16 5 1 2 15 / 13
4. Vineta Wolin 8 14 4 2 2 10 / 8
5. Kaszubia Kościerzyna 8 14 4 2 2 11 / 6
6. Pogoń II Szczecin 8 14 4 2 2 11 / 8
7. Bałtyk Gdynia 8 14 4 2 2 9 / 3
8. Gwardia Koszalin 8 13 4 1 3 10 / 7
9. Wierzyca Pelplin 8 13 4 1 3 9 / 7
10. Świt Skolwin 8 13 4 1 3 8 / 11
11. Drawa Drawsko Pom. 8 11 3 2 3 11 / 12
12. Chemik Police 8 8 2 2 4 7 / 9
13. Arka II Gdynia 8 5 1 2 5 14 / 15
14. Bałtyk Koszalin 8 4 1 1 6 7 / 23
15. Cartusia Kartuzy 8 4 1 1 6 6 / 17
16. Gryf Słupsk 8 4 1 1 6 5 / 17

Wyspiarze lepsi o jedną bramkę !!!! Reviewed by on . W sobotnim spotkaniu III Ligi Bałtyckiej nasza drużyna pokonała w Wolinie Chemik Police 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył uderzeniem z rzutu karnego Ada W sobotnim spotkaniu III Ligi Bałtyckiej nasza drużyna pokonała w Wolinie Chemik Police 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył uderzeniem z rzutu karnego Ada Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top