niedziela, 22 maj 2022, 21:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kolejna Edycja regat LIGI OPTY Kamień Pomorski
Kolejna Edycja regat LIGI OPTY Kamień Pomorski

Kolejna Edycja regat LIGI OPTY Kamień Pomorski

wtorek, 06 października 2015, 16:08 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

W sobotę 3.10.2015 r. przy dość słabym wietrze i pięknej słonecznej pogodzie, na zalewie kamieńskim odbyły się regaty w klasie optymist. Była to już kolejna edycja reaktywowanej LIGI OPTY, której gospodarzem był MKZ OPTI Kamień Pomorski. Z powodu braku wiatru rozegrane zostały dwa biegi. Najlepiej z zawodników Albatrosa spisała się Natalka Szczepaniak, zajmując w grupie dziewcząt II miejsce, przed nią I miejsce zajęła zawodniczka z MKŻ Opti Kamień, a III miejsce zawodniczka z UKS Keja Świnoujście. W grupie chłopców I miejsce zajął zawodnik z MKŻ OPTI Kamień Pom. Organizatorzy wykazali się swoją gościnnością, były kiełbaski, grochówka i przepyszne sponsorskie lody dla wszystkich uczestników regat.

Chcę przypomnieć, że LIGA OPTY organizowana była w latach 1999-2007, przez Uczniowskie Kluby Sportowe powiatu kamieńskiego oraz miasta grodzkiego Świnoujścia i skupiała jednorazowo ponad 40 łodzi klas olimpijskich, a celem jej było dotarcie do jak najszerszego grona młodych żeglarzy. Jednak ze względu na brak zaplecza technicznego i sprzętu, niektórych klubów przerwano organizację tej idei. Na szczęście jest ona kontynuowana, dzięki charyzmie zaangażowanych społecznie trenerów, instruktorów i sympatyków żeglarstwa.

Lucyna Choma

Kolejna Edycja regat LIGI OPTY Kamień Pomorski Reviewed by on . W sobotę 3.10.2015 r. przy dość słabym wietrze i pięknej słonecznej pogodzie, na zalewie kamieńskim odbyły się regaty w klasie optymist. Była to już kolejna edy W sobotę 3.10.2015 r. przy dość słabym wietrze i pięknej słonecznej pogodzie, na zalewie kamieńskim odbyły się regaty w klasie optymist. Była to już kolejna edy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top