sobota, 2 grudzień 2023, 06:24

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Golczewo: muzyczne zaduszki z Grażyną Łobaszewską i Ajagore
Golczewo: muzyczne zaduszki z Grażyną Łobaszewską i Ajagore

Golczewo: muzyczne zaduszki z Grażyną Łobaszewską i Ajagore

sobota, 17 października 2015, 22:03 Kategoria: Gmina Golczewo, kultura i sztuka

Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek i kompozytorek, „najczarniejsza z białych kobiet” porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday –wystąpi z formacją Ajagore w golczewskim klubie Herbowa. Koncert odbędzie się 6 listopada, a jego program poświęcony będzie nieżyjącym, uznanym polskim poetom i twórcom muzycznym takim jak m.in. Oskar Kolberg, Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski czy Roman Landowski.

Grażyna Łobaszewska od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Artystka znana jest z wyjątkowych wykonań takich utworów jak „Brzydcy”, „Czas nas uczy pogody” czy „Gdybyś”, których nie zabraknie w programie koncertu.

Od 2008 roku piosenkarce towarzyszy formacja Ajagore, wywodząca się z powoli dojrzewającego w Polsce nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci muzyczni płyt znanych polskich wykonawców takich jak m.in. Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska. Swoje artystyczne ambicje Ajagore spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Na ostatnim albumie zespołu zatytułowanym „Zimowe sny” wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, m.in. Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Przemek Dyakowski czy Dominik Bukowski. Muzyka Ajagore to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego oraz Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rythm ’n’ bluesa i rocka.

Zaduszki to czas sprzyjający refleksji. Połączenie niezwykłego głosu Grażyny Łobaszewskiej z brzmieniami Ajagore oraz programem koncertu poświęconym nieżyjącym już, wybitnym osobistościom świata kultury z pewnością sprawi, że piątkowy wieczór w Herbowej będzie bardzo nastrojowy” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa.

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Herbowej 6 listopada (piątek) z zespołem Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Koncert rozpoczyna się o godz. 20.00. Bilety można nabyć w klubie oraz w sklepie „Oszczędny koszyk” w Kamieniu Pomorskim (ul. Szczecińska 12) w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu). Patronem medialnym wydarzenia jest portal Infoludek.

Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. W zmodernizowanym w 2012 roku, dwupoziomowym lokalu znajdują się: restauracja, bar/pub oraz dyskoteka. Lokal słynie w okolicy z organizowania imprez okolicznościowych oraz cyklicznych koncertów – w Herbowej występowało już wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Indios Bravos, Damian Ukeje, Sebastian Riedel i Michał Kielak, Pokahontaz, Czesław Mozil, Kamil Bednarek, Stanisław Soyka, Zbigniew Wodecki czy Martyna Jakubowicz

 

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA & AJAGORE W HOŁDZIE TYM, KTÓRZY ODESZLI!

https://www.youtube.com/watch?v=Nqbh2E6a300  „Czas nas uczy pogody”
https://www.youtube.com/watch?v=KS-tc-qhNnI  „Brzydcy”
https://www.youtube.com/watch?v=PZgn4-IaSTc  „Eleonoro” AJAGORE (gościnnie w
teledysku Katarzyna Figura)

Golczewo: muzyczne zaduszki z Grażyną Łobaszewską i Ajagore Reviewed by on . Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek i kompozytorek, „najczarniejsza z białych kobiet” porównywana do Arethy Franklin czy Billie Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek i kompozytorek, „najczarniejsza z białych kobiet” porównywana do Arethy Franklin czy Billie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top