środa, 6 grudzień 2023, 18:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Przedstawienia na okazję Dnia Papieskiego…

Przedstawienia na okazję Dnia Papieskiego…

sobota, 17 października 2015, 21:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, religia

16 października jest polskim świętem zwanym Dniem Papieża Jana Pawła II, który został ustanowiony w lipcu roku 2005 przez Sejm RP.

Co roku z tej okazji organizowane są różne wystawy, wieczornice czy też występy. Takie właśnie przedstawienia dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego, trzech przedszkoli tego miasta oraz Szkoły Podstawowej nr 1, pokazała Grupa teatralna zwana „Magia słowa”, złożona ze starszych uczniów miejscowej „Jedynki” oraz w słowie śpiewanym występowała schola „Promyczki Duszy Chrystusowej”.

Przedstawienie powstało na podstawie opowiadania Adama Szafrańca zatytułowanego „Lolek – w ciszy niepokalanej”. Kamieńskie przedstawienie wyreżyserował Grzegorz Czerwiński, nauczyciel z kamieńskiej „Jedynki”, który nam zdradził, że już rozpoczęły się próby do zimowych Jasełek, a aktorzy tychże biorą zawsze udział i to z powodzeniem, w różnych konkursach i festiwalach, które odbywają się zawsze w styczniu danego roku.

„Praca z dziećmi to świetna robota. Mam spore doświadczenie w tej kwestii i nie mam większego problemu z zebraniem chętnych do jakichkolwiek inicjatyw. To przedstawienie nawiązuje do życia naszego Papieża – Polaka. A wiąże się ono z Dniem Papieskim, który obchodzimy od ponad dziesięciu lat. Powoli przygotowujemy spektakl jasełkowy wszak do świąt pozostało nieco czasu, ale dla moich małych aktorów to wytężony czas prób. Postaramy się wspólnie przygotować Jasełka jak najlepiej potrafimy, a dzisiejsze przedstawienie zauważyłem, że cieszyło się sporym zainteresowaniem rówieśników moich podopiecznych, I o to nam wszystkim chodziło.” – powiedział po ostatnim przedstawieniu Grzegorz Czerwiński.

Obserwator

Przedstawienia na okazję Dnia Papieskiego… Reviewed by on . 16 października jest polskim świętem zwanym Dniem Papieża Jana Pawła II, który został ustanowiony w lipcu roku 2005 przez Sejm RP. Co roku z tej okazji organizo 16 października jest polskim świętem zwanym Dniem Papieża Jana Pawła II, który został ustanowiony w lipcu roku 2005 przez Sejm RP. Co roku z tej okazji organizo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top