środa, 20 październik 2021, 17:56

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » „Zielone Gry” w międzyzdrojskiej bibliotece

„Zielone Gry” w międzyzdrojskiej bibliotece

sobota, 07 Listopad 2015, 22:36 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 5 listopada 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Zielonych Gier”. Jest to projekt ekologiczno-edukacyjny, który przy pomocy gier planszowych oraz gry internetowej, uwrażliwia młodzież na problemy środowiska naturalnego, zmian klimatycznych i procesów zachodzących w przyrodzie. Koncepcja ta realizowana jest przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju. Nasza placówka przystąpiła do jej realizacji z pozytywnym nastawieniem, że zaproszona młodzież chętnie skorzysta z dodatkowej oferty biblioteki. Uczestnikami pierwszych warsztatów było czternaścioro uczniów z II klasy Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.

Na początku spotkania Pani Dyrektor Andżelika Gałecka powitała wszystkich zapraszając do wspólnej gry. Kolejne słowa do gimnazjalistów skierował bibliotekarz Szymon Głod – koordynator projektu z ramienia międzyzdrojskiej biblioteki, który omówił główne cele tych rozgrywek. Wszyscy wspólnie obejrzeli materiał filmowy przedstawiający charakterystykę klimatu na świecie, oraz na czym polega zrównoważony rozwój nie dopuszczający do zdegradowania naturalnych dóbr na ziemi.

Młodzież podzieliła się na grupy i rozpoczęła grę pt. Ropa z Catanu oraz internetową Grę z klimatem. Współprowadzącymi były również panie bibliotekarki Monika Jakubowska i Anna Piecyk, które tłumaczyły zasady gier planszowych. Miłym zaskoczeniem dla prowadzących była duże zaangażowanie młodzieży do gry, jak również zapowiedź kolejnych wizyt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra planszowa, oznacza to, że tradycyjne formy spędzania czasu nie odeszły do lamusa. Rozgrywający mieli świadomość poprowadzenia gier, aby zachować równowagę w przyrodzie. Pamiętali również o silnej rywalizacji i pracy w grupie. Była to doskonała lekcja integracji i przedsiębiorczości. Współzawodnictwo dało wszystkim wiele radości i satysfakcji, a bibliotekarze i młodzi gracze czekają już na kolejne rozgrywki.

„Zielone Gry” w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . W Miejskiej Bibliotece Publicznej 5 listopada 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Zielonych Gier”. Jest to projekt ekologiczno-edukacyjny, który prz W Miejskiej Bibliotece Publicznej 5 listopada 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Zielonych Gier”. Jest to projekt ekologiczno-edukacyjny, który prz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top