piątek, 19 sierpień 2022, 06:52

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 11 listopada XVII Bieg Niepodległości
11 listopada XVII Bieg Niepodległości

11 listopada XVII Bieg Niepodległości

poniedziałek, 09 listopada 2015, 22:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza 11 listopada 2015r. na XVII Bieg Niepodległości, który w tym roku odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Wolińskiej. Otwarcie imprezy nastąpi w samo południe, zapisy do biegu rozpoczną się od godz. 11.00.

O godz. 12.10 rozpocznie się krótki bieg przedszkolaków. Dystans do pokonania jedyne 150 metrów.

O godz. 12.30 rozpocznie się rywalizacja szkół podstawowych. W tej kategorii planowane są trzy wyścigi: dla klas I-II (250 m), III-IV (800 m) i V-VI (1200 m).

O godz. 13.30 swoje biegi rozpoczną szkoły gimnazjalne. W tej kategorii planowane są dwa wyścigi – chłopcy (1600 m), dziewczyny (1200 m).

O godz. 14.00 rozpoczną się wyścigi szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii planowane są również dwa wyścigi – chłopcy (2800 m), dziewczyny (2000 m).

Nagrody dla zwycięzców XVII Biegu Niepodległości ufundowała gmina Kamień Pomorski. Wszystkie przedszkolaki za udział w biegu otrzymają pamiątkowy medal oraz nagrodę. Chłopcy ze szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych, którzy staną na podium (zajmą pierwsze trzy miejsca) otrzymają duży medal oraz oryginalną piłkę nożną marki Adidas. Dziewczyny ze szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych, które wywalczą podium (pierwsze trzy miejsca) otrzymają duży medal oraz piłkę do gry w siatkówkę. Mamy dla Was również gorącą zupę, kiełbasę z grilla, watę cukrową i napoje!

Jak informuje Organizator, tegoroczna lokalizacja wyścigu spowodowana jest zmianami kadrowymi jednostki. Nowy dyrektor MOSiR-u rozpoczyna pracę od 10 listopada, a ustępujący ze stanowiska dyrektor w okresie wypowiedzenia znajdował się na urlopie. W tej sytuacji organizacja biegu na stadionie była jedynym bezpiecznym rozwiązaniem. Pod uwagę brany był teren kamieńskiej mariny, ale ze względu na brak bezpiecznego nawrotu – wąskie chodniki, odstające krawężniki i bezpośrednie sąsiedztwo nabrzeża, po konsultacji z prezesem mariny zrezygnowano z tego pomysłu.

Źródło: MOSiR Kamień Pomorski

11 listopada XVII Bieg Niepodległości Reviewed by on . Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza 11 listopada 2015r. na XVII Bieg Niepodległości, który w tym roku odbędzie się na stadionie mie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza 11 listopada 2015r. na XVII Bieg Niepodległości, który w tym roku odbędzie się na stadionie mie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top