piątek, 19 sierpień 2022, 07:12

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy
Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy

Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy

poniedziałek, 09 listopada 2015, 21:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy.

Obchody Święta Niepodległości w nieco odmienionej formie rozpoczną się o godz. 16:30 przy Urzędzie Miejskim, gdzie nastąpi zbiórka uczestników uroczystości, którzy w blasku pochodni oraz przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu przemaszerują ulicami miasta na Plac 5-go Marca. W dalszej części obchodów – przy pomniku „Poległym za polskość tych ziem” planowane są Apel Poległych, salwa honorowa, występ podopiecznych Kamieńskiego Domu Kultury, a także złożenie kwiatów oraz występ Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek.

Do obchodów Święta Niepodległości zaprasza także Liceum Ogólnokształcące, które z tej okazji w godzinach południowych organizuje spotkanie pn. „Listopadowe impresje”. Następnego dnia, 11 listopada o godz. 10:00 w Katedrze odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. W samo południe na terenie kamieńskiej mariny rozpocznie się XVII Bieg Niepodległości, adresowany w tym roku do dzieci i młodzieży szkolnej.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach 97. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy Reviewed by on . 10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy. Obchody Święta Niepodległości w nieco odmienionej formie ro 10 listopada serdecznie zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy. Obchody Święta Niepodległości w nieco odmienionej formie ro Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top