wtorek, 9 sierpień 2022, 19:47

Strona główna » WYDARZENIA » historia » Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości

środa, 11 listopada 2015, 22:13 Kategoria: historia, POWIAT, REGION, społeczeństwo

W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim przybrały zupełnie nową formę. Dzień wcześniej przed kamieńskim Ratuszem zebrali się wszyscy chętni do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu, Swoja obecnością zaszczyciła kompania honorowa z jednostki w Dziwnowie oraz orkiestra wojskowa z Garnizonu w Świnoujściu.
Wszyscy zgromadzeni przeszli przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę ulicami miasta pod pomnik „Poległym za polskość tych ziem”, gdzie przy udziale wielu pocztów sztandarowych odbył symboliczny Apel Poległych, a także krótki występ młodych artystów Kamieńskiego Domu Kultury, a także gdzie nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez szereg delegacji.
Po zakończeniu uroczystości ci co mieli ochotę, mogli skosztować gorącej grochówki.
Cieszy również fakt, iż w wielu oknach, balkonach mieszkańcy wywiesili wiele państwowych flag. To dobry zwyczaj i zarazem symboliczny hołd tym wszystkim naszym rodakom, którzy przelewali swoją krew za naszą dzisiejszą i wolną Polskę.
Natomiast dziś w Dzień Niepodległości w miejscowej Katedrze z udziałem kilkunastu pocztów sztandarowych odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz, kanonik Dariusz Żarkowski. Wzięło w niej udział bardzo wielu wiernych i przedstawicieli władz samorządowych. Nowa forma obchodów kamieńskiego Dnia Niepodległości, zaiste całkiem udana, zapewne będzie kontynuowana w taki sposób w następnych latach, bo podniosłość tej chwili w takiej właśnie formie, jest naprawdę przejrzysta, czytelna i jak najbardziej sprzyjająca tego rodzaju symbolice patriotycznej.

Obchody Dnia Niepodległości Reviewed by on . W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim przybrały zupełnie nową formę. Dzień wcześniej przed kamieńskim Ratuszem zebrali się wszyscy chętni W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim przybrały zupełnie nową formę. Dzień wcześniej przed kamieńskim Ratuszem zebrali się wszyscy chętni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top