poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:38

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

sobota, 14 listopada 2015, 21:41 Kategoria: Gmina Wolin, historia, społeczeństwo

Tegoroczne obchody uroczystości 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie, w której uczestniczył Chór Julin oraz licznie przybyli mieszkańcy naszej Gminy.

Po mszy rozpoczęły się uroczystości w „Dworku Wolińskim”, gości przywitała uroczysta salwa z armat w wykonaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie, następnie burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Pan Bolesław Cieślik, honorowy prezes i sekretarz koła Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych wręczył Piotrowi Banakowi, Władysławowi Poronisowi i Eugeniuszowi Jasiewiczowi Kombatanckie Krzyże Zasługi.

Akademię przygotowali nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie, którzy w przepiękny i barwny sposób przedstawili dzieje Naszej Ojczyzny od rozbiorów do odzyskania przez Polskę niepodległości. Całości dopełnił występ tria La Roch, który porwał zgromadzonych Gości do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

 

Joanna Kulikow

p.o. Dyrektora OKGW

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości Reviewed by on . Tegoroczne obchody uroczystości 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie, w której uczestn Tegoroczne obchody uroczystości 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie, w której uczestn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top