Moi Drodzy Brzozdowianie, Kresowianie, Sympatycy Brzozdowiec.
Zwracam się do Was z propozycją. W tym roku mija 70 rocznica wypędzenia z rodzinnych stron i przyjazdu na te tereny. Brzozdowianie wraz z Cudownym Obrazem Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej dotarli do Trzebieszewa 24 grudnia 1945 roku, w Wigilię. I z tej okazji chcielibyśmy uczcić i powspominać naszych przodków i seniorów, organizując wspólną Wigilię. Uroczystości odbędą się w Trzebieszewie 8 grudnia 2015 o godz.17:00 msza. W trakcie mszy będzie uroczyste przekazanie sztandaru młodym brzozdowianom i wręczenie ornatu. Po mszy uroczysty poczęstunek na sali wigilia, opłatek, kolędowanie. Prezentowane będą też filmy z życia Trzebieszewa i wystawa zdjęć. Gdyby ktoś miał problem z noclegiem, proszę o kontakt, jest kilka pokoi do zagospodarowania.
Mam prośbę, jakby ktoś chciał sięgnąć do starych babcinych przepisów na dania wigilijne i coś przygotować na “wieczerzę”. Może są gdzieś zachowane stare kolędy, też by było miło.
W imieniu głównego organizatora Ani Cieślar – Stanisław Horyń











