poniedziałek, 25 październik 2021, 08:30

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 70 rocznica wigilii w Trzebieszewie
70 rocznica wigilii w Trzebieszewie

70 rocznica wigilii w Trzebieszewie

piątek, 20 Listopad 2015, 23:24 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, REGION, religia
      Moi Drodzy Brzozdowianie, Kresowianie, Sympatycy Brzozdowiec.
Zwracam się do Was z propozycją. W tym roku mija 70 rocznica wypędzenia z rodzinnych stron i przyjazdu na te tereny. Brzozdowianie wraz z Cudownym Obrazem Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej dotarli do Trzebieszewa 24 grudnia 1945 roku, w Wigilię. I z tej okazji chcielibyśmy uczcić i powspominać naszych przodków i seniorów, organizując wspólną Wigilię. Uroczystości odbędą się w Trzebieszewie 8 grudnia 2015 o godz.17:00 msza. W trakcie mszy będzie uroczyste przekazanie sztandaru młodym brzozdowianom i wręczenie ornatu. Po mszy uroczysty poczęstunek na sali wigilia, opłatek, kolędowanie. Prezentowane będą też filmy  z życia Trzebieszewa i wystawa zdjęć. Gdyby ktoś miał problem z noclegiem, proszę o kontakt, jest kilka pokoi do zagospodarowania.
Mam prośbę, jakby ktoś chciał sięgnąć do starych babcinych przepisów na dania wigilijne i coś przygotować na “wieczerzę”. Może są gdzieś zachowane stare kolędy, też by było miło.
W imieniu głównego organizatora  Ani Cieślar – Stanisław Horyń
70 rocznica wigilii w Trzebieszewie Reviewed by on .       Moi Drodzy Brzozdowianie, Kresowianie, Sympatycy Brzozdowiec. Zwracam się do Was z propozycją. W tym roku mija 70 rocznica wypędzenia z rodzinnych stron i       Moi Drodzy Brzozdowianie, Kresowianie, Sympatycy Brzozdowiec. Zwracam się do Was z propozycją. W tym roku mija 70 rocznica wypędzenia z rodzinnych stron i Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top