środa, 20 październik 2021, 18:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Burmistrz u Jubilatki
Burmistrz u Jubilatki

Burmistrz u Jubilatki

wtorek, 24 Listopad 2015, 21:08 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

W piątek 13 listopada Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Stanisława Gruczyńska z Mierzęcina. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim.

Pani Stanisława przyjęła gości w towarzystwie opiekujących się nią – sąsiadki Pani Bożeny Puszczyk i opiekunki z Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie Pani Agnieszki Aftewicz. Burmistrz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy kawie i ciasteczkach Pani Stanisława wspominała swoje ciężkie i bolesne doświadczenia życiowe.

Stanisława Gruczyńska urodziła się 13 listopada 1925 roku w miejscowości Leńcze w województwie małopolskim, powiecie wadowickim, gminie Kalwaria Zebrzydowska. Rodzice prowadzili malutkie gospodarstwo rolne i dodatkowo pracowali w majątku ziemskim należącym do barona Jana Przychockiego. Jubilatka miała czworo rodzeństwa, z których żyje tylko młodsza  85 – letnia siostra Stefania mieszkająca w rodzinnych stronach. W wieku 5 lat straciła matkę, w okresie wojny pracowała w tym samym majątku ziemskim co rodzice, którym zarządzał wówczas zięć barona Pan Dębicki. W 1951 roku wyszła za mąż za Jana Gruczyńskiego, który okres wojny spędził na robotach przymusowych w Niemczech. W 1956 roku przyjechała z mężem na ziemie zachodnie do województwa zielonogórskiego a w 1963 roku osiedlili się na ziemi wolińskiej w Mierzęcinie, gdzie mieszka do dzisiaj. Oboje z mężem do emerytury pracowali w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Mąż Pani Stanisławy zmarł w 1987 roku i od tego czasu żyje samotnie bardzo chwaląc pomoc sąsiadów i opiekunki z OPS. Sąsiadka Jubilatki i opiekunka z OPS podkreślają, że Pani Stanisława miała ciężkie życie ale pomimo tych doświadczeń jest pogodną i bardzo dobrą osobą.

Drogiej Jubilatce życzymy co najmniej 150 lat!

Burmistrz u Jubilatki Reviewed by on . W piątek 13 listopada Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Stanisława Gruczyńska z Mierzęcina. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolin W piątek 13 listopada Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Stanisława Gruczyńska z Mierzęcina. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolin Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top