poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Futbolowo i detektywistycznie w bibliotece – spotkania autorskie z Dariuszem Rekoszem

Futbolowo i detektywistycznie w bibliotece – spotkania autorskie z Dariuszem Rekoszem

czwartek, 03 grudnia 2015, 22:15 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

3 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się spotkania z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Na autorski poranek przybyli uczniowie klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach.

Dariusz Rekosz z zawodu jest informatykiem. Jest również autorem ponad 20 powieści sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży m.in. serii „Czarny Maciek”, „Detektywów para – Jacek i Barbara” czy cyklu „Mors, Pinky i …”.

Wielką pasją Dariusza Rekosza jest piłka nożna, dlatego napisał książkę „Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”. Przez kilka lat był sędzią piłkarskim, grał w ataku, dlatego mógł opowiedzieć o tym sporcie z autopsji. Wyjaśnił kwestie spalonego i pozycji spalonej, co bardzo często jest ze sobą mylone. Opowiedział o rzeczach, których nie widać podczas oglądania meczu w telewizji, np. komunikacja między sędziami. Rekosz przyznał, że praca sędziego nie kończy się na zejściu z boiska. Po meczu trzeba sporządzić protokół, w którym należy opisać wszystko bardzo szczegółowo. Młodzież mogła dowiedzieć się o najpopularniejszych taktykach ustawień w piłce nożnej, jakie stosują znane kluby piłkarskie. Dla dziewcząt atrakcją było pokazanie zawodników, którzy według pisarza zasługują na wyjątkowe uznanie. Wśród nich wymienić można: Alfreda Ernesta Ramseya, Pelego, Kazimierza Deynę czy Zinedine Zidane.

Sprawdzeniem wiedzy o futbolu był przygotowany test przez Dariusza Rekosza. Osoba, która zrobiła najmniej błędów miała okazję wygrać jedną z książek autora. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się Mikołaj Klucznik, który otrzymał książkę z autografem.

W drugiej części spotkania młodzież uczestniczyła w warsztatach detektywistycznych, gdzie dowiedziała się jak zaszyfrowywać i odszyfrowywać poszczególne słowa i wiadomości. Zaskoczeniem było dla wszystkich, w jak prosty sposób można ukryć dane słowo pod ciągiem liczb, umownych znaków i symboli. Uczniowie rozwiązywali zaszyfrowane przez pisarza wiadomości, wykazując się logicznym myśleniem i sprytem . Najszybciej quiz umysłowy rozwiązało dwoje uczniów, którzy otrzymali w prezencie książki autorstwa Dariusza Rekosza.

Finałem obydwu spotkań były wspólne pamiątkowe zdjęcia, tort oraz zakup książek z dedykacjami naszego gościa. Spotkania z Dariuszem Rekoszem sfinansował   Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Bibliotekarze

Futbolowo i detektywistycznie w bibliotece – spotkania autorskie z Dariuszem Rekoszem Reviewed by on . 3 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się spotkania z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Na autorski poranek przybyli uczniowie 3 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się spotkania z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Na autorski poranek przybyli uczniowie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top