czwartek, 6 październik 2022, 16:00

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Księżniczka na ziarenku grochu”

„Księżniczka na ziarenku grochu”

piątek, 11 grudnia 2015, 00:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

10 grudnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się spektakl Teatru „Fantazja” pt. „Księżniczka na ziarenku grochu”. Na spotkanie przybyli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, którzy otrzymali zaproszenie na przedstawienie podczas pasowania na czytelników biblioteki.

Aktorzy w spektaklu pokazali losy nowo koronowanego księcia, który szuka żony. Każdy książę powinien mieć przy sobie mądrą księżniczkę o dobrym sercu, która będzie uwielbiana i szanowana przez poddanych. Podczas wędrówki przez świat książę spotyka księżniczki piękne, bogate lecz niekoniecznie mądre i dobre. Pomysłowa wiedźma Pampeluma podpowiada jak znaleźć właściwą żonę. Ma w tym pomóc magiczne ziarenko grochu. Szczęśliwą wybranką okazuje się wcześniej poznana wieśniaczka Sara, której książę odmawia pomocy. Dopiero kiedy zjawia się w jego pałacu, jako kandydatka na żonę, książę zmienia o niej zdanie. Podczas snu przyszłej księżniczki, pod poduszki zostaje włożone ziarnko grochu. Nad ranem okazuje się, że Sara jest cała obolała i niewyspana. Książę jest pewien, że to właśnie ona zostanie jego żoną, bo tak delikatne ciało może mieć tylko prawdziwa księżniczka.

Wszystko zakończyło się królewskim weselem, na które aktorzy zaprosili dzieci biorące udział w spektaklu. Wszyscy wspólnie zatańczyli i wiwatowali na cześć królewskiej pary.

Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna aktorów z uczniami.

Bibliotekarze przypominają, że kolejne warsztaty z cyklu „Fabryka ozdób świątecznych”, które odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek (14 i 15 grudnia) 2015 w bibliotece w Międzyzdrojach oraz w środę (16 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Bibliotekarze

„Księżniczka na ziarenku grochu” Reviewed by on . 10 grudnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się spektakl Teatru „Fantazja” pt. „Księżniczka na ziarenku grochu”. Na spotkanie 10 grudnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się spektakl Teatru „Fantazja” pt. „Księżniczka na ziarenku grochu”. Na spotkanie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top