czwartek, 6 październik 2022, 15:04

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Życzenia dla Jubilatki – Pani Walerii Brodowskiej

Życzenia dla Jubilatki – Pani Walerii Brodowskiej

piątek, 11 grudnia 2015, 00:33 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

W środę 9 grudnia 2015 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Waleria Brodowska z Chynowa. Z tej okazji w burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim odwiedzili Jubilatkę w obecnym miejscu zamieszkania tj. w Uninie. Pani Waleria przyjęła gości w towarzystwie licznie przybyłej na urodzinową uroczystość rodziny: córki Teresy, u której obecnie mieszka, syna Janusza z żoną Ewą i wnuczką Justyną oraz prawnukiem Łukaszem i prawnuczką Agatą, córki Lucyny z mężem Krzysztofem i wnuczką Małgorzatą z mężem Marcinem oraz prawnuczką Nikolą, syna Zbigniewa oraz wnuka Huberta. Eugeniusz Jasiewicz składając w imieniu własnym, władz samorządowych i mieszkańców Gminy gratulacje Pani Walerii wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy kawie i urodzinowym torcie dostojna Jubilatka wraz z rodziną wspominała swoje doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską wykazując przy tym ogromną pogodę ducha.

Pani Waleria Brodowska urodziła się 9 grudnia 1925 roku w miejscowości Przełom w obecnym powiecie kieleckim, gmina Minów w województwie świętokrzyskim., gdzie jako najmłodsza wychowywała się wraz z sześciorgiem rodzeństwa: nieżyjącymi już dwoma siostrami i czterema braćmi. Rodzice Jubilatki prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne.

Po zakończeniu II wojny światowej – w latach pięćdziesiątych wspólnie z pochodzącym z okolic Stargardu Szczecińskiego mężem Stanisławem przyjechali na wyspę Wolin i osiedlili się w Chynowie, gdzie podjęli pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym, w którym pracowali do czasu przejścia na emeryturę. Obecnie Pani Waleria mieszka u córki Teresy w Uninie gdzie cała rodzina darzy Jubilatkę ogromną miłością i szacunkiem oraz otacza serdeczną opieką.

Pani Waleria Brodowska wspólnie ze zmarłym w 2011 roku mężem Stanisławem wychowali sześcioro dzieci: trzy córki – Teresę mieszkającą w Uninie, Lucynę mieszkająca w Chynowie i Małgorzatę mieszkająca w Łasku oraz trzech synów: Janusza mieszkającego w Borucinie k/ Kamienia Pomorskiego, Zbigniewa mieszkającego w Chynowie i Piotra mieszkającego koło Głogowa. Dochowała się licznej gromady wnucząt: piętnaścioro wnucząt i dwanaścioro prawnucząt.

Drogiej Jubilatce życzymy co najmniej 150 lat!

 

Życzenia dla Jubilatki – Pani Walerii Brodowskiej Reviewed by on . W środę 9 grudnia 2015 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Waleria Brodowska z Chynowa. Z tej okazji w burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z W środę 9 grudnia 2015 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Waleria Brodowska z Chynowa. Z tej okazji w burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top