czwartek, 6 październik 2022, 16:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Pasja do sportów skate

Pasja do sportów skate

czwartek, 17 grudnia 2015, 22:55 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo, sport

Połączenie pasji do sportów skate w przebiegu zastosowania profilaktyki uniwersalnej u młodzieży
w wieku gimnazjalnym – tak najogólniej można opisać program realizowany przez Pracownię Motywacja i Działanie na terenie Międzyzdrojów.

Zespołowi Pracowni Motywacja i Działanie udało się stworzyć program, który na zajęcia odbywające się w czasie pozalekcyjnym przyciąga najbardziej wymagającą grupę wiekową – przede wszystkim młodzież gimnazjalną.

Program go! pro. Art. notDrugs czerpie z motywu splotu słów znajdujących się w jego nazwie, których znaczenie to:

go! – idź! sięgaj!

pro. – bądź do przodu.

Art. – bądź kreatywny, inspiruj się.

not Drugs – bez narkotyków.

A na czym polega ten program? Lobbuje on aktywnemu stylowi życia, przeciwdziałaniu bierności
i nudzie, kie­ruje uwagę młodzieży na to, jak ważne jest zdrowe ciało i zdrowy duch. Kreatywne formy spędzania czasu wolnego to pasja! Od początku działań programu, pod bacznym okiem profesjonalnych trenerów grupy poszerzały swoje umiejętności w jeździe na deskorolce, longboardzie, BMX etc. Wspólnie tworzyli plany  skateparku, na którego powstanie w Międzyzdrojach cierpliwie czekają. Uczyli się jak współpracować w grupie, a wyłonieni liderzy młodzieżowi mieli możliwość rozwijać swoje liderskie predyspozycje działając na rzecz ich wspólnej sprawy. W minionym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach, zespół Pracowni Motywacja i Działanie wraz z uczestnikami programu podsumował wszystko to, co do tej pory się działo. Na wydarzeniu tym obecne były osoby, bez których program ten nie odbył by się, międzyzdrojscy przedstawiciele Gimnazjum nr 1, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rady Miasta. Uczestnicy programu prezentowali sprzęty skate, z których korzystają na co dzień i głośno podsumowywali swoje wystąpienia spontanicznie ułożonym hasłem „Czekamy na skatepark. Chcemy rozwijać nasze umiejętności!.” Realizacja tego programu dodaje kolorowości Motywacja i Działanie.

Pasja do sportów skate Reviewed by on . Połączenie pasji do sportów skate w przebiegu zastosowania profilaktyki uniwersalnej u młodzieży w wieku gimnazjalnym – tak najogólniej można opisać program rea Połączenie pasji do sportów skate w przebiegu zastosowania profilaktyki uniwersalnej u młodzieży w wieku gimnazjalnym – tak najogólniej można opisać program rea Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top