czwartek, 6 październik 2022, 16:21

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Sołectw wygrywa Świniec/Wrzosowo!

I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Sołectw wygrywa Świniec/Wrzosowo!

środa, 23 grudnia 2015, 08:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

19 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz gmina Kamień Pomorski.

Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy.

Wyniki spotkań grupowych:

 GRUPA A:
Dziwnówek – Trzebieszewo                                      4:5

Jarszewo – Dziwnówek                                                               1:5

Trzebieszewo – Jarszewo                                           4:1

GRUPA B:

Świniec/Wrzosowo – Benice/Szumiąca                                5:0

Strzeżewo – Świniec/Wrzosowo                             0:4

Benice/Szumiąca – Strzeżewo/Chrząstowo        2:3

Do rundy półfinałowej z grupy A a pierwszego miejsca awansowało Trzebieszewo, a z drugiego Dziwnówek. Jarszewo po dwóch przegranych spotkaniach nie wyszło z grupy. Z grupy B do do półfinału z pierwszego miejsca awansował Świniec/Wrzosowo, z drugiego miejsca grupę opuściła ekipa Strzeżewo/Chrząstowo.

 Wyniki spotkań półfinałowych:

Świniec/Wrzosowo – Dziwnówek                           3:1

Trzebieszewo – Strzeżewo/Chrząstowo                              5:3

W meczu o 5’ miejsce Jarszewo zagrało z ekipą Benice/Szumiąca. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, o zwycięstwie zadecydowały zatem rzuty karne. W karnych lepiej poradziły sobie Benice/Szumiąca i zajęli w turnieju piąte miejsce. Jarszewo zakończyło na miejscu szóstym.

W meczu o III miejsce Strzeżewo/Chrząstowo pokonało Dziwnówek 2:0, zajmują w turnieju trzecie miejsce. Czwarta lokata przypadła zespołowi z Dziwnówka. W meczu finałowym Świniec/Wrzosowo pokonali Trzebieszewo 3:2, wygrywając cały turniej.

Królem strzelców został Adrian Kapczyński z dorobkiem 7 goli w całym turnieju. Najlepszym bramkarzem został Dominik Szydłowski z ekipy Świniec/Wrzosowo. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Wysocki z Wrzosowa. Puchar Fair-Play ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jacka Golusdę w Kamieniu Pomorskim powędrował w ręce drużyny Benice/Szumiąca.

Świąteczny turniej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta: z-ca Burmistrza Kamienia Pomorskiego pan Leszek Szefliński, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jacek Golusda oraz radny Rady Miejskiej Bogdan Klamborowski. Burmistrz Kamienia Pomorskiego pan Stanisław Kuryłło reprezentował w turnieju sołectwo Jarszewo.

Sponsorami zakończonego turnieju byli: pan Zbyszek Dziągwa z Ośrodka Wczasowego „Jantar” w Dziwnówku, państwo Agnieszka i Janusz Wołczykowie oraz pan Wiesław Żelek, właściciel piekarni „Żelek”. Puchary i statuetki ufundował Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło. Serwis kawowy z ciastkami dostępny był dla zawodników i kibiców przez cały turniej. Dziękujemy pani Jolancie Molińskiej i pani Małgosi Zielonko za jego sprawną obsługę. Na zakończenie turnieju zawodnicy zostali zaproszeni na kiełbasę z grilla, którego obsługiwał lokalny specjalista w tej dziedzinie – Bernard Kiełpiński.

Turniej poprowadzili sędziowie ze Stargardu Szczecińskiego – panowie Marcin Dubaniewicz i Paweł Bauza, którzy m.in. prowadzą niedzielne rozgrywki I Ligi Super KALF. Dziękujemy zawodnikom, kibicom, naszym sponsorom oraz wszystkim osobom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu naszego turnieju. Podziękowania dla Bartka Wacha za pomoc przy stoliku sędziowskim. Do zobaczenia na kolejnych turniejach piłkarskich!

 

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski

I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Sołectw wygrywa Świniec/Wrzosowo! Reviewed by on . 19 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskie 19 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został I Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top