czwartek, 6 październik 2022, 15:00

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Urodzinowe życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Wolin
Urodzinowe życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Wolin

Urodzinowe życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Wolin

poniedziałek, 28 grudnia 2015, 13:14 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

W niedzielę – 27 grudnia Jubileusz 99. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia życzenia Jubilatce przebywającej w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu złożył burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim.

Pani Felicja była bardzo zaskoczona i wzruszona wizytą. Eugeniusz Jasiewicz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i świąteczny kosz z owocami i słodyczami oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.

Felicja Sielach urodziła się 27 grudnia 1916 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie w powiecie mińskim na Mazowszu. Pierwszy mąż Pani Felicji został w czasie II wojny światowej wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie zmarł. Po wojnie Jubilatka poznała w Wesołej pod Warszawą drugiego męża Jerofieja – frontowego żołnierza Wojska Polskiego, z którym po jego demobilizacji przyjechali na ziemię wolińską do Domysłowa gdzie objęli gospodarstwo rolne. Pan Jerofiej Sielach oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego udzielał się społecznie, między innymi był radnym w Wolinie. Po śmierci męża w 1988 roku sprzedała gospodarstwo i kupiła domek w Wisełce.

Pani Felicja wspólnie z drugim mężem wychowali jednego syna i dochowała się wnuka, który mieszka w jej domu w Wisełce. Jubilatka po ciężkim urazie i przebytej operacji – od 4,5 roku przebywa w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu, bardzo chwaląc warunki tam panujące i opiekę personelu, a towarzysząca Jubilatce w czasie wizyty Burmistrza bardzo sympatyczna i kompetentna pielęgniarka z ośrodka Pani Marianna Kozłowska stwierdziła, że Pani Felicja pomimo swojego wieku jest jednym z najmilszych pensjonariuszy ośrodka.

Drogiej Jubilatce życzymy 150 lat!

Urodzinowe życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Wolin Reviewed by on . W niedzielę – 27 grudnia Jubileusz 99. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia życzenia Jubilatce W niedzielę – 27 grudnia Jubileusz 99. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia życzenia Jubilatce Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top