piątek, 19 sierpień 2022, 08:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Zaproszenie na wernisaż
Zaproszenie na wernisaż

Zaproszenie na wernisaż

wtorek, 05 stycznia 2016, 08:15 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim oraz Fundacją „Bonin” mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „Skarby Pomorza w twórczości pomorskiej malarki Bronisławy Kaczor”, który odbędzie się w środę, w Święto Trzech Króli, 6 stycznia br. o godzinie 13.00 w nowym budynku Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej przy ulicy Adama Mickiewicza 34 na tzw. Kwartale Dominikańskim.

Bronisława Kaczor urodziła się na Wileńszczyźnie. Po II wojnie światowej zamieszkała w Świnoujściu, a później w Szczecinie. Jest absolwentką szczecińskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz studiów podyplomowych z Wiedzy o Sztukach Współczesnych na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Łódzkim i w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie. Przez lata uczyła w plastyki w szczecińskim VI Liceum Ogólnokształcącym. Pracowała również jako nauczyciel akademicki w Instytucie Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Szczecińska malarka uprawia malarstwo sztalugowe akwarele, pastele, grafikę użytkową i collage. Zachwycając się pięknem krajobrazu Pomorza Zachodniego najchętniej tworzy w plenerze. Jest autorką cykli malarskich o tematyce morskiej i rybackiej. Swym pędzlem uwiecznia również zabytkowe budowle i kościoły. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Za swą twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym kilkakrotnie w Kamieniu Pomorskim.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Zaproszenie na wernisaż Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim oraz Fundacją „Bonin” mają zaszczyt zaprosić na wernis Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim oraz Fundacją „Bonin” mają zaszczyt zaprosić na wernis Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top