niedziela, 26 marzec 2023, 17:21

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Afryka nie taka dzika
Afryka nie taka dzika

Afryka nie taka dzika

piątek, 08 stycznia 2016, 19:17 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo

Zapraszamy 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na spotkanie „Afryka nie taka dzika” z cyklu „Podróże małe i duże” w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gabriela Rajtak, Irena Wolińska i Dariusz Felisiak podzielą się z nami wspomnieniami z podróży po Afryce, przedstawią eksponaty oraz relację fotograficzną.

Gabriela Rajtak, Irena Wolińska i Dariusz Felisiak na co dzień pracują jako nauczyciele w Publicznym Gimnazjum w Wolinie. Mają za sobą cztery podróże po Afryce, w tym dwie po Czarnym Lądzie – w 2013 roku byli w Kenii, Ugandzie, Tanzanii, a w 2015 – w Etiopii, Kenii i Tanzanii. Łącznie spędzili tam ponad 80 dni.

Nie były to zwykłe wyjazdy turystyczne, ale eskapady organizowane samodzielnie, zaplanowane i zrealizowane bez pomocy biur podróży. Część ich wypraw przebiegała bezdrożami, z dala od utartych szlaków. Celem było dotarcie do miejsc, które są żywym reliktem przeszłości. Interesuje ich to, co autentyczne, etniczne, a nie na pokaz dla turystów. Takich miejsc na świecie jest coraz mniej.

Na spotkaniu opowiedzą m.in. o Pustyni Kaisut, Dolinie Omo, o tym, ile trzeba zapłacić komendantowi bazy wojskowej na granicy etiopsko-kenijskiej, żeby dał samochód i czterech uzbrojonych żołnierzy mających wywieźć ich z niebezpiecznego obszaru plemienia Turkana. Dowiemy się m.in. jak smakuje herbata na słonej wodzie ze sporym dodatkiem trzcinowego cukru, ile wielbłądów rodzina musi zapłacić, by zapewnić synowi żonę?

Serdecznie zapraszamy.

Afryka nie taka dzika Reviewed by on . Zapraszamy 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na spotkanie „Afryka nie taka dzika” z cyklu „Podróż Zapraszamy 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na spotkanie „Afryka nie taka dzika” z cyklu „Podróż Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top